2015 04 19

LKL – lengvos „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ pergalės

Sekmadienį LKL buvo sužaistos ketverios rungtynės, kuriose pergales iškovojo „Lietuvos rytas“, „Žalgiris“, „Prienai“ bei „Pieno žvaigždės“.
Gediminas Orelikas
Gediminas Orelikas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (34-4) namuose 86:65 (24:26, 24:8, 16:13, 22:18) įveikė „Šiaulius“ (17-21).

Susitikimą ekipos pradėjo apsikeisdamos taikliais metimais ir įpusėjus ketvirčiui švieslentėje degė lygus rezultatas (13:13). Edgaro Ulanovo inicijuotas spurtas leido kauniečiams nutolti (20:13). Juliaus Juciko vedini svečiai sušvelnino rezultatą, taiklus Karolio Babkausko tritaškis po pirmų dešimties minučių leido šiauliečiams pirmauti – 24:26.

Aikštelės šeimininkai antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 14:2 ir susigrąžino persvarą (38:28). Svečiai sunkiai rinko taškus ir po pirmos rungtynių pusės turėjo 14-kos taškų deficitą (48:34).

Žaidimas trečiajame kėlinyje išsilygino ir „Žalgiris“ įpusėjus kėliniui pirmavo (54:40), o prieš lemiamą ketvirtį – 64:57.

Ketvirtasis kėlinys didesnės intrigos į rungtynes neįnešė. „Šiauliai“ kelis kartus sumažino atsilikimą iki 14-kos taškų, tačiau Lietuvos čempionai finišavo užtikrintai ir iškovojo pergalę 86:65.

„Žalgiris“: Vaidas Kariniauskas 12 tšk., Paulius Jankūnas 11 tšk., Jamesas Andersonas ir Edgaras Ulanovas po 10 tšk., Siimas Sanderis Vene ir Robertas Javtokas 9 tšk. Darius Songaila bei Artūras Milaknis 8 tšk.,

„Šiauliai“: Julius Jucikas 16 tšk., Jeffrey Allenas 11 tšk., Rokas Giedraitis 10 ir Ryanas Olanderis po 10 tšk., Karolis Babkauskas 8 tšk.

BEKO-LKL čempionate „Lietuvos ryto“ (34-4) krepšininkai išvykoje 83:60 (26:20, 21:11, 16:13, 20:16) nugalėjo „Mažeikių“ (3-33) krepšininkus.

Vilniečiai rungtynes pradėjo spurtu 12:0 ir pirmavo dviženkliu skirtumu (15:5). Netrukus dar kartą taškus pelnė Gediminas Orelikas, tritaškį pridėjo Adas Juškevičius ir vilniečiai atitrūko rekordine persvara (24:12), tačiau mažeikiškiai pademonstravo charakterį bei Simono Serapino ir Arvydo Gydros dėka priartėjo prie varžovų (18:24). Per likusį laiką komandos po kartą apsikeitė rezultatyviomis atakomis, bet po pirmųjų 10 žaidimo minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo 6 taškais – 26:20.

Antrąjį ketvirtį 4 taškais iš eilės pradėjo Kšištofas Lavrinovičius, kuris iš pradžių pataikė abu baudos metimus, o paskui dar perėmęs kamuolį pasižymėjo ir iš po krepšio (30:20). „Mažeikiams“ pirmuosius taškus kėlinyje tritaškiu pelnė Ignas Razutis, kurio metimas sumažino aikštelės šeimininkų deficitą (23:30). Mike’as Moseris netrukus įmetė 5 taškus iš eilės bei vėl atstatė „Lietuvos rytui“ turėtą 12 taškų pranašumą (35:23). Po dviejų kėlinių Vilniaus ekipa toliau laikė iniciatyvą savo rankose – 47:31.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Giedriaus Staniulio dvitaškiu, tačiau G. Orelikas į tai atsakė pataikydamas tritaškį (50:33). Netrukus pasižymėjo Žygimantas Janavičius, dar kartą įmetė G. Orelikas ir „Lietuvos rytas“ įgijo didžiausią persvarą šiose rungtynėse (54:33). Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti 2 minutes mažeikiškiai sugebėjo kiek aptirpdyti „Lietuvos ryto“ pranašumą (44:61), tačiau tai buvo viskas ką jiems pavyko padaryti ir po 30 žaidimo minučių sostinės ekipa toliau užtikrintai pirmavo – 63:44.

Po Dariaus Tarvydo tritaškio „Lietuvos ryto“ persvara vėl kiek aptirpo (71:55), tačiau Antanas Kavaliauskas, Adas Juškevičius bei Billy Baronas netruko ją vėl padidinti iki (78:55). Per likusį laiką aikštelės šeimininkams stebuklo sukurti nepavyko ir aidinti finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą Vilniaus „Lietuvos ryto“ pergalę – 83:60.

„Lietuvos rytas“: Mike’as Moseris 19 tšk., Gediminas Orelikas 14 tšk., Antanas Kavaliauskas 13 tšk., Kšištofas Lavrinovičius 10 tšk., Žygimantas Janavičius 8 tšk., Mindaugas Lukauskis 7 tšk.

„Mažeikiai“: Arvydas Gydra 14 tšk., Raimundas Danys 12 tšk., Darius Pakamanis 9 tšk., Giedrius Staniulis 6 tšk., Simonas Serapinas, Darius Tarvydas ir Ignas Razutis po 5 tšk.

Kiti rezultatai:

„Prienai“ – „Dzūkija“ 76:75 (23:13, 12:24, 20:15, 21:23)

„Prienai“: D. Milka (7 atk. kam.) 23 tšk., M. Linkevičius (13 atk. kam.) ir D. Šeškus po 20 tšk., V. Sragauskis (6 atk. kam.) 8 tšk., G. Maceina 5 tšk.

„Dzūkija“: P. Dambrauskas 21 tšk., A. Jomantas (8 atk. kam.) 15 tšk., F. Dmitrievas (6 atk. kam.) 14 tšk., I. Sejfičius 6 tšk., R. Ūzas, O. Mačernis ir G. Gustas po 5 tšk.

„Pieno žvaigždės“ – „Lietkabelis“ 86:75 (23:22, 14:16, 23:13, 26:24)

„Pieno žvaigždės“: Michaelas Dixonas 17 tšk., Gytis Sirutavičius 16 tšk., Tauras Jogėla 12 tšk., Žygimantas Skučas 9 tšk. 11 atk. kam., Laimonas Kisielius ir Evaldas Kairys po 8 tšk.

„Lietkabelis“: Dainius Šalenga 19 tšk., Arnas Labuckas 15 tšk. 11 atk. kam., Darius Griškėnas ir Evaldas Žabas po 12 tšk.