Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

​Tatuiruotės gali sukelti vėžį

Tatuiruotės yra skonio reikalas – vienam gražu, kitam ne. Tačiau mėgstančius tatuiruotes žmones kai kurie mokslininkai skuba perspėti, kad tatuiruotėms naudojamas rašalas gali sukelti vėžį, rašo „Deutsche Welle“.
Renginio akimirkos
​Tatuiruotės gali sukelti vėžį / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Medžiagos, naudojamos ilgai išliekančioms ir kontrastingoms tatuiruotėms padaryti, buvo sukurtos spausdintuvams ir automobiliams. Ir chemija lieka tokia pati“, – sako vokiečių profesorius Wolfgangas Bäumleris.

Didelės chemijos įmonės gamina spalvinius pigmentus, naudojamus tatuiruotėse, tačiau jie yra skirti daugiausia pramonei. Mažos kompanijos iš didesnių perka šiuos pigmentus ir iš jų gamina tatuiruotėms naudojamą rašalą.

Tatuiruočių meistrai pasitiki likimu, nes jie neturi galimybių patikrinti dažų, kuriuos naudoja, – sako Vokietijos tatuiruočių meistrų profesionalų asociacijos vicepirmininkas Andreas Schmidtas.

„Chemijos pramonė teigia, kad šių medžiagų niekada nebandė įšvirkšti po oda. Jos ne tam yra pagamintos“, – sako Vokietijos  BfR instituto darbuotojas Peteris Laux.

W.Bäumleris prideda, kad tatuiruotėms naudojamas rašalas turi būti visiškai netirpus vandenyje. Vien jau šis faktas yra grėsmė sveikatai.

Neseniai JAV atliktos studijos rodo, kad tik du trečdaliai tatuiruotei naudojamo rašalo lieka odoje. Likęs trečdalis pasklinda po kūną – į kraują, organus, limfmazgius.

„Niekas tiksliai nežino, kas nutinka su likusiu rašalu“, – sako W. Bäumleris.

Chemikalai, naudojami tatuiruočių rašalui, gali turėti lemtingos įtakos sveikatai. Pavyzdžiui, raudonas pigmentas 22 gali pradėti irti saulėje. Jį sudarantys elementai yra toksiški ir gali sukelti vėžį.

Žalių ar mėlynų tatuiruočių dažuose esama vario ir nikelio, ruduose dažuose yra geležies oksidų. Nikelis gali sukelti alerginę reakciją ir kosmetikoje jis draudžiamas. Bet tatuiruotėms jis yra dažnai naudojamas.

Trūksta taisyklių

Vokietijoje, kaip ir daugelyje kitų valstybių, tatuiruočių rašalas nėra laikomas nei vaistu, nei kosmetika, ir čia yra dalis problemos. Vaistai ir kosmetika turi būti patvirtintos sudėties.

Vaistų saugumo testai reikalauja, kad būtų atliktas tyrimas, kas nutinka vaistui, kai jis patenka į kūną. Tačiau tatuiruočių rašalas niekaip nereglamentuojamas.

„Tatuiruočių meistrai pasitiki likimu, nes jie neturi galimybių patikrinti dažų, kuriuos naudoja“, – sako Vokietijos tatuiruočių meistrų profesionalų asociacijos vicepirmininkas Andreas Schmidtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius