Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atrasta milijardo šviesmečių skersmens struktūra gali būti didžiausia Visatoje

Češyro katino galaktika
NASA nuotr. / Češyro katino galaktika (asociatyvi nuotr.)
Šaltinis: 15min
8
Skaitysiu vėliau
A A

Naujausias mokslininkų atradimas mums primena, kad kosmosas yra labai, labai didelis. Astronomai atrodo beveik milijardo šviesmečių skersmens sudėtingą galaktikų spiečių struktūrą, kuri gali būti didžiausia žinoma struktūra Visatoje, rašo „New Scientist“.

Atskiras galaktikas, kaip mūsų Paukščių taką, gravitacija suriša į spiečius, o šie spiečiai sulimpa į superspiečius. Superspiečiai gali būti sujungti kartu į ilgesnes galaktikų linijas, vadinamas sienomis.

Matuojant didžiausiomis skalėmis Visata primena kosminį medžiagos tinklą, kurį supa didelės tuščios ertmės, o sienos yra storiausi siūlai.

Paukščių tako galaktika priklauso didžiuliai Laniakėjos superspiečių sistemai, o nauja atrasta BOSS Didžioji siena (Boss Great Wall) yra dar didesnė. Už Paukščių Taką šis kosminis darinys yra didesnis 10 tūkst. kartų.

„BOSS Didžiąją sieną sudaro 830 pastebimų galaktikų ir greičiausiai dar daug daugiau tokių, kurios yra per blyškios, kad pastebėtume teleskopais“, – sakė Kanarų salų astrofizikos instituto mokslininkė Heidi Lietzen.

Tiesa, kaip iri kitų galaktikų sienų, šios dydis yra ginčytinas. Allison Coil iš San Diego universiteto atkreipė dėmesį, kad šioje struktūroje yra kilpų ir mazgelių, kurių nėra kitose kosminėse sienose.

Komentarai: 8
Šioje istorijoje Kosmosas, Visata
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius

Žaismo DNR

Grįžę iš Vokietijos, grįžtame ir į Youtube eterį. Kalbame apie svarbiausias žinias iš Lietuvos, atsivežame naujienų iš gamescom ir dalinamės svarbiausiomis esporto pasaulio naujienomis.
 

Mokslo sriuba

„Mokslo sriuba“ : Ar girdėjote apie 7 Senovės pasaulio stebuklus? Ką bendro turi Gizos piramidė ir... Vilniaus Vakari-nis aplinkkelis? Ar gali traktorius būti išmanusis? Kas bendro tarp bičių avilio ir statybų aikštelės? Ar žinote, kad robotai ir dirbtinis intelektas atkeliauja į statybas?
 
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT