Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saulės sistemoje veikiausiai tūno dar nematyta planeta-atėjūnė

astronomai-dziugauja-atrasta-planeta-kurioje-gali-buti-gyvybe
Kažkur tikriausiai sukiojasi dar viena didžiulė dabar jau Saulės sistemai priklausanti planeta
Šaltinis: Technologijos.lt
3
Skaitysiu vėliau
A A

Tyrėjai priėjo išvadą, kad tikimybė, jog paslaptinga planeta X susidarė kitoje sistemoje ir vėliau „migravo“ į mūsiškę, yra didesnė, nei manyta anksčiau.

2016 metų sausį astronomai Konstantinas Batyginas ir Michaelas E. Brownas supurtė mokslo pasaulį, pateikę naujus Saulės sistemos devintosios planetos egzistavimo įrodymus, dar vadinamos planeta X.

Šis objektas masyvesnis už Žemę apie 10 kartų. Daugybė mokslininkų stengėsi galutinai įrodyti (arba atvirkščiai – paneigti) tezę apie Saulės sistemos pakraščiuose egzistuojantį dangaus kūną. Kol kas to atlikti niekam nepavyko. Toks neapibrėžtumas nesukliudė pateikti daugybę hipotezių apie planetos X atsiradimą ir jos poveikį kitiems mūsų sistemos objektams.

Naujas įdomias išvadas pateikė astronomas Jamesas Vesperis ir jo kolegos. Tyrėjai patikrino anksčiau iškeltą prielaidą, kad planeta X susiformavo kitoje sistemoje. Specialistai paskaičiavo 156 skirtingus Saulės ir objekto, kurio dydis gali būti maždaug kaip Neptūno ar Jupiterio, variantus.

Mokslininkai daug kartų simuliavo planetos atėjūnės greitį ir judėjimo trajektoriją. Modeliavimas parodė, kad 40 proc. atvejų būsimosios devintos planetos judėjimo greitis pakankamai mažas, kad Saulės trauka galėtų sustabdyti ją ir paversti vienu savo palydovų.

Kalbant apie įtaką kitiems objektams, galimi du variantai: Saulės sistemos „gyventojai“ nuo naujojo kaimyno nenukentėjo arba galėjo būti „katapultuoti“. Čia, beje, yra vienas svarbus niuansas: jei planeta X išties „atėjūnė“, tai jos matmenys negali viršyti Neptūno matmenų. Kitu atveju Saulės sistema turėtų visiškai persitvarkyti.

Kaip bebūtų, patikrinti planetos atėjūnės hipotezę bus galima tik aptikus ir tiksliai apskaičiavus devintosios planetos orbitą (jeigu, žinoma, ji egzistuoja). Primenama, kad pernai metų rudenį pranešta apie dar vieną svarbų paslaptingo objekto egzistavimo mūsų sistemos pakraščiuose įrodymą.

Technologijos.lt
Komentarai: 3
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT