Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atrasta unikali žinduolių rūšis: labiau genetiškai į dramblį nei į savo gentainius panašesnis kirstukas

Unikalus žinduolis – labiau genetiškai į dramblį nei į kitas savo rūšis panašus kirstukas
Galeno Rathbuno nuotr. / Unikalus žinduolis – labiau genetiškai į dramblį nei į kitas savo rūšis panašus kirstukas
Šaltinis: Technologijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

JAV mokslininkai pietvakarių Afrikoje atrado naują kirstukų rūšį, kuri genetiškai labiau panaši į dramblius, negu kitus savo gentainius.

Etendeką apvaliaausį sengį (lot. Macroscelides micus), arba dramblinį kirstuką, atrado Kalifornijos mokslo akademijos mokslininkai – biologijos daktaras Jackas Dumbacheris ir jo komanda. Šis žinduolis yra mažiausias kirstukų būrio atstovas iš 19 iki šiol žinomų jų rūšių.

Įdomu tai, jog šis padaras randamas tik Afrikos žemyne ir, nepaisant mažo ūgio, genetiškai yra artimesnis drambliui bei lamantinui negu tikriesiems kirstukams.

Sengio kailiukas yra rusvos spalvos, o pauodegys plikas, be to, jis visiškai neturi tamsios odos spalvos pigmento. Ši jo keista išvaizda patraukė ekspertų Jacko Dumbacherio ir Galeno Rathbuno dėmesį. Atlikus genetinį tyrimą paaiškėjo, kad šie padarai tokie nepanašūs į savo artimiausius giminaičius, kad turėtų būti išskirti, kaip atskiros rūšies atstovai.

Kartu su nacionalinio Namibijos muziejaus ekspertais, Jackas Dumbacheris atliko daugiau genetinių tyrimų, po kurių neliko abejonių dėl gyvūnėlio unikalumo ir Macroscelides micus buvo pripažinta, kaip nauja kirstukų rūšis.

Įdomu tai, jog šis padaras randamas tik Afrikos žemyne ir, nepaisant mažo ūgio, genetiškai yra artimesnis drambliui bei lamantinui (dar žinomam kaip jūros karvė) negu tikriesiems kirstukams.

„Genetiškai Macroscelides micus labai skiriasi nuo kitų savo genties narių, todėl malonu žinoti, kad pasaulyje vis dar egzistuoja vietų, kuriose slepiasi neatrastų gyvūnų rūšių, laukiančių mūsų tyrimų“ – komentavo Jackas Dumbacheris.

Kirstukas rastas atokioje Namibijos vietovėje, Namibo dykumos pakraštyje, ties Etendekos plynaukšte. Pasak tyrėjų, ši nauja rūšis taip ilgai neatrasta liko todėl, kad vykdyti mokslines ekspedicijas tokioje izoliuotoje vietoje yra tikras iššūkis.

Tačiau būtent ši izoliacija ir sudaro unikalias aplinkos sąlygas, kurios nulemia šių bei kitų endeminių gyvūnų rūšių egzistavimą.

„Tik apie tuziną naujų žinduolių rūšių yra atrandama laukinėje gamtoje kiekvienais metais, todėl labai džiugu, kad Kalifornijos mokslo akademija buvo įtraukta aprašinėjant net tris naujas sengių rūšis per pastarąjį dešimtmetį“, – džiaugėsi daktaras Galenas Rathbunas. 

Technologijos.lt
Komentarai
Temos Dramblys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT