Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Google“ superkompiuteris nugalėjo seniausio pasaulyje stalo žaidimo Go pasaulio čempioną

 Lee Se-dolas žaiddžia prieš „AlphaGo“
Scanpix nuotr. / Lee Se-dolas žaiddžia prieš „AlphaGo“
Šaltinis: 15min
4
Skaitysiu vėliau
A A

Dirbtinio intelekto sistema, sukurta „Google“ ir Londone įkurtos „Deep Mind“, trečiadienį nugalėjo seniausio pasaulyje stalo žaidimo Go pasaulio čempioną 9 daną Lee Se-Dolą iš Pietų Korėjos. Tai buvo pirmas iš penkių planuojamų žmogaus ir kompiuterio susitikimų.

„DeepMind“ programinė įranga praėjusiais  metais „AlphaGo“ penkis kartus iš eilės nugalėjo tris kartus Europos Go čempioną Faną Hui. Pergalė buvo netikėta – dar prieš metus ekspertai sakė, kad kompiuterio programa profesionalų Go žaidėją žmogų sugebės nugalėti anksčiausiai po dešimties metų.

Go žaidžiamas ant lentos juodos ir baltos spalvos figūromis, žaidimo tikslas –atitverti kuo didesnį plotą, kuris žymi taškų skaičių. Go taisyklės nėra sudėtingos, tačiau jį įvaldyti itin sunku – yra daugiau potencialių žaidimo ėjimų, nei atomų Visatoje.

Šachmatuose kaskart egzistuoja vidutiniškai 35 galimi ėjimai figūromis, o Go jų yra maždaug 250. Šachmatuose vieno žaidimo metu padaroma maždaug 80 ėjimų, Go – 150.

Go kilo iš Azijos prieš maždaug 2,5 tūkst. metų.

Komentarai: 4
Šioje istorijoje „Google“, Dirbtinis intelektas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Žaismo DNR

Šią savaitę laidoje apžvelgiame svarbiausias Lietuvos žaidimų industrijos naujienas, bandome nuspręsti, kuri šaudyklė yra laukiamiausia, aptarinėjame futbolo klubų ateitį bei žiūrime Dark Souls filmą.
 

Mokslo sriuba

„Mokslo sriuba“ : Iš ko mes esame sudaryti? Turbūt visi atsakysime, kad iš daugybės ląstelių - labai mažyčių, nesudė-tingų ir nežymią funkciją atliekančių kūno dalelių. Tačiau iš tiesų šias daleles galime įsivaizduoti kaip… ištisus miestus
 
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT