-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Įspūdingiausios cheminės reakcijos iš arti

Kas dieną aplink mus ir net mūsų organizme vyksta tūkstančiai cheminių reakcijų. Daugelio iš jų mes nepastebime, tačiau šis pagreitinto vaizdo įrašas priverčia dėl to gailėtis.
Cheminė reakcija
Cheminė reakcija / Vimeo stop kadras
Temos: 1 Chemija

Žiūrėti į šias miniatiūrines chemines reakcijas iš arti yra tas pats, kas pasinerti į fantastinį geometrinių formų pasaulį, kupiną spalvų bei įvairiausių tekstūrų.

Šis video – tai tik dalis trumpų vaizdo įrašų serijos, kuri atskleidžia tikrąjį chemijos grožį. Jame matyti cinko kristalų, sidabro chlorido nuosėdų, įvairių tirpalų susidarymas. Taip pat užburiantis kristalizacijos vyksmas, spalvos kitimo procesas, burbuliavimas ir kt.

Šis video – tai tik dalis trumpų vaizdo įrašų serijos, kuri atskleidžia tikrąjį chemijos grožį. Jame matyti cinko kristalų, sidabro chlorido nuosėdų, įvairių tirpalų susidarymas. 

Suderinta su kruopščiai parinktu garso takeliu, ši vaizdinė priemonė išties užburia. Pasinaudodami ja, mokslininkai tikisi populiarinti chemijos mokslą – padaryti jį lengviau prieinamu bei įdomesniu plačiajai visuomenei.

„Gražioji chemija“ (ang. „Beautiful Chemistry“) yra projektas, kurį sukūrė Kinijos mokslo ir technologijų universiteto komanda bendradarbiaudama su Tsinghua Universiteto leidykla. Filmuotą medžiagą montavo ir redagavo Yanas Liangas.

Projektą sudaro keletas trumpametražių filmų, sukurtų naudojantis 4K UltraHD kamera. Ji leido komandai užfiksuoti išraiškingiausias chemines reakcijas be įprastų trukdžių, tokių kaip bandymų vamzdeliai, stiklinės ar kita laboratorijos įranga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius