Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klimato kaita gali lemti Trečiąjį pasaulinį karą

Klimato atšilimas
123rf.com nuotr. / Klimato atšilimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Tarpvyriausybinė klimato kaitos grupė ką tik paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad klimato kaita kelia grėsmę civilizacijai, tačiau tai galima pakeisti sutarus dirbti išvien. Grupė padarė išvadą, kad klimato kaita jau dabar destabilizuoja tautas ir lemia karus.

Klimato kaita dar labiau atitolins turtinguosius ir vargšus, neturtingiesiems ji smogs smarkiai: augins kainas, pabėgėlių skaičių ir taps labai rimtu išbandymu šalių vyriausybėms.

Kaip rašo businessinsider.com, neįmanoma ignoruoti tokios grėsmės.

1914 metais priimti sprendimai atspindi politikų trumpalaikės naudos siekį ir nesugebėjimą numatyti grėsmių bei mokytis iš istorijos. Trumpai tariant, klimato kaita gali tapti XXI amžiaus erchercogu Pranciškumi Ferdinandu.

Visai neseniai pasirodžiusiame interviu buvęs JAV kariuomenės generolas Chrisas Kingas teigė: „Tai tas pats, kas įsivelti į karą, kuris trunka 100 metų. Tai yra baisiausias dalykas mums“.

„Paralelės tarp politinių sprendimų, susijusių su klimato kaita, ir tų, kurios lėmė Pasaulinį karą Europoje, tiesiog sukrečia ir verčia susimąstyti. 1914 metais priimti sprendimai atspindi politikų trumpalaikės naudos siekį ir nesugebėjimą numatyti grėsmių bei mokytis iš istorijos. Trumpai tariant, klimato kaita gali tapti XXI amžiaus erchercogu Pranciškumi Ferdinandu“, – interviu „Fox news“ yra sakęs buvęs JAV laivyno admirolas Davidas Titley.

JAV Atlantos valstijoje vykusio Amerikos Meteorologų draugijos susitikime meteorologas Davidas Titley klimato kaitą pavadino viena iš varomųjų XXI amžiaus jėgų. „Dėl šiuolaikinių technologijų ir globalizacijos mes visi esame susiję labiau nei bet kada“, – pabrėžė jis.

„Mes turime teikti prioritetą žmonėms, o ne baltosioms meškoms. Šiaip ar taip – mes mažiau gebame prisitaikyti. Nemanau, kad šį klausimą reikia labai politizuoti, dauguma žmonių tiesiog nori išlaikyti darbus ir šeimas. Tačiau jeigu klimato kaita pradės auginti maisto kainas, žmonės sukrus. Be to, uraganai, tokie kaip Katrina ar Sandy, taps nebe kartą per tūkstantmetį nutinkančiomis katastrofomis“, – sakė jis.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT