Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Modernioje lietuvių „ProBioSanus“ laboratorijoje kuriami naujoviški produktai

Visorių technologijų parke „ProBioSanus“ laboratorijoje Vilniuje guli kelios dešimtys skysto muilo dėžučių. Iš pirmo žvilgsnio šis lietuvių kurtas muilas niekuo nesiskiria nuo kitų, tačiau atidžiau patyrinėję sudėtį pamatysite, kad jis unikalus – tai vienintelis pasaulyje muilas su gerosiomis bakterijomis – probiotikais. Bent jau taip teigia „ProBioSanus“ vadovas Tomas Andrejauskas.
Tomas Andrejauskas prie laboratorijos „ferariais“ vadinamų fermentatorių, kurių kaina siekia kelis šimtus tūkst. litų
Tomas Andrejauskas prie laboratorijos „ferariais“ vadinamų fermentatorių, kurių kaina siekia kelis šimtus tūkst. litų

Rugpjūčio 28-ąją atidarytoje cheminėje ir mikrobiologinėje laboratorijoje, į kurią investuoti du milijonai litų, jau kuris laikas buvo vykdomi tyrimai ir kuriami nauji produktai – higienos ir namų priežiūros priemonės.

Gerosios bakterijos – higienos ateitis

„ProBioSanus“ antialergenų purškiklyje, kuris skirtas purkšti patalynę, darbą atlieka gerosios bakterijos, mintančios dulkių erkučių išskyromis. Pastarosios ir sukelia alergijas.

Iki šiol probiotikai daugiausia buvo naudojami tik medicinoje. Juos gydytojai išrašo po ligų, kai ilgą laiką antibiotikus vartojusio žmogaus organizmas būna nusilpęs. Dabar gerosios bakterijos pradedamos naudoti ir buityje.

„Tai naujos kartos produktai, turintys gerųjų mikroorganizmų, kurie aplink žmogų sukuria gerą mikrobiologinę terpę. Dėl to žmogus tampa atsparesnis ligoms. Ta koncepcija nauja ir gyvuoja vos kelerius metus. Asmens higienos priemonės su probiotikais yra ateitis“, – įsitikinęs T.Andrejauskas.

Šie produktai veikia ne cheminiu, o biologiniu principu. Todėl naudojant valymo priemones su gerosiomis bakterijomis rekomenduojama nedėvėti pirštinių. Pavyzdžiui, „ProBioSanus“ gaminamame antialergenų purškiklyje, kuris skirtas purkšti patalynę, darbą atlieka gerosios bakterijos, mintančios dulkių erkučių išskyromis. Pastarosios ir sukelia alergijas.

Tomas Andrejauskas prie laboratorijos „ferariais“ vadinamų fermentatorių, kurių kaina siekia kelis šimtus tūkst. litų
Tomas Andrejauskas prie laboratorijos „ferariais“ vadinamų fermentatorių, kurių kaina siekia kelis šimtus tūkst. litų.

Gerųjų bakterijų panaudojimo pavyzdys – nudegusių vietų tepimas kefyru. Kefyre esanti pieno rūgšties bakterija padeda numalšinti skausmą. Pasak T.Andrejausko, prausiklyje, skystame muile ar valymo priemonėse panaudojus gerąsias bakterijas galima gauti tokį pat efektą.

Vienintelis pasaulyje skystasis muilas

Gerosios bakterijos egzistavo jau seniai. Kaip nutiko, kad iki šiol pasaulyje niekam, išskyrus „ProBioSanus“, nešovė į galvą sukurti skysto muilo su gerosiomis bakterijomis?

„Tam, kad sukurtum tokį produktą, reikia turėti specifinių žinių. Į muilą neįdėsi bet kokių mikroorganizmų. Yra milijonai mikroorganizmų, kurie turi skirtingą poveikį, – pasakojo T.Andrejauskas. – Be to, bakterijų negali paimti ir nežiūrėjęs įdėti į produktą, nes jame yra cheminė terpė, o mikroorganizmai yra jautrūs. Turi sugalvoti, kaip juos įdėti, kad nenužudytum. Čia jau yra technologinės žinios.“

Tiesa, T.Andrejauskas sako radęs keletą įmonių, kurios skelbia gaminančios skystą muilą su probiotikais, tačiau išnagrinėjus sudėtis nustatyta, kad tai – visai ne probiotikai, o fermentai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tyrimų laboratorijoje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Tyrimų laboratorijoje

Kol kas dar nėra galutinai nuspręsta, ar skysto muilo pavyzdžiai bus leidžiami masiškai – pirmiausia „ProBioSanus“ ketina gauti atsiliepimus iš klientų ir sužinoti, ar toks produktas reikalingas.

Laboratorijos atidarymo metu T.Andrejauskas svečiams vedė ir trumpą ekskursiją, kurios metu pasakojo apie produktų su probiotikais gamybos ypatumus.

Laboratorijos atidarymo metu T.Andrejauskas svečiams vedė ir trumpą ekskursiją, kurios metu pasakojo apie produktų su probiotikais gamybos ypatumus.

Visas darbas pradedamas nuo bakterijų banko, kurių, kaip juokauja „ProBioSanus“ vadovas, čia yra visiems gyvenimo atvejams. Kai kurios bakterijos yra įsigytos, kitos – išvestos laboratorijoje.

„Priklausomai nuo to, kam naudosime produktą, imame bakteriją ar kelias. Iš banko pasirinktas bakterijas auginame fermentatoriuose, ten užauginama biomasė. Kad bakterijos augtų, joms reikia maisto. Vėliau biomasė keliauja į centrifūgas“, – aiškino T.Andrejauskas.

Vėliau bakterijos poruliuojamos, tuomet specialiais kiekiais dedamos į produktus ir patikrinama, ar jos gyvybingos.

Probiotikus parinks ir gyvūnams

„ProBioSanus“ eksportuoja maždaug 40 proc. savo produkcijos. Ji keliauja į kitas Baltijos šalis, Daniją, Rusiją, Lenkiją, Gruziją, Armėniją ir dar kelias valstybes, kurių verslininkas kol kas nenorėjo įvardyti. Ateityje „ProBioSanus“ norėtų tapti tarptautine bendrove.

Norime pagaminti produktą, kuris ne tik plautų indus, bet sukurtų ir gerą mikrobiologinę terpę, – kalbėjo T.Andrejauskas.

Tiesioginių konkurentų, kurie liptų ant kulnų, „ProBioSanus“ neturi, tačiau, pasak T.Andrejausko, dėl to konkurencija nėra lengvesnė – reikia konkuruoti skirtingose produktų kategorijose, pavyzdžiui – indų ploviklis su probiotikais konkuruoja su kitais plovikliais, higienos priemonės – su higienos priemonėmis ir t.t. Kol kas žmonės apie probiotikus žino labai nedaug, todėl vienas pagrindinių darbų yra juos šviesti.

Produktai su probiotikais kainuoja tiek, kiek aukštesnės klasės prekės. Pavyzdžiui, ekologiškas indų ploviklis kainuoja 6–8 litus, beveik tiek pat – ir ploviklis su probiotikais.

Šiuo metu „ProBioSanus“ aktyviai eksperimentuoja su naujais produktais.

„Ateityje tikimės pagaminti produktų indaplovėms. Indaplovės yra biologiškai stipriai užterštos, jose pilna visokių bakterijų. Norime padaryti produktą, kuris ne tik plautų indus, bet sukurtų ir gerą mikrobiologinę terpę, – kalbėjo T.Andrejauskas. – Taip pat planuojame išleisti ir seriją gyvūnams – kvapų kontrolei ar prausimui, kad gyvūnų kailis žvilgėtų.“

T.Andrejauskas į biotechnologijų verslą atėjo iš „Swedbank“ – ten jis vadovavo „Swedbank Markets“.

Paklaustas, kuris darbas mielesnis širdžiai, verslininkas vienareikšmiško atsakymo nepateikia.

„Tai nepalyginami dalykai – banke irgi įdomu, tik specifika kitokia. Bankas yra rizikų verslas, ten mastelis didelis. O čia dinamiškiau. Bankas – kaip didžiulis laivas, kuris beveik nekeičia krypties, o šis verslas – kaip motorinė valtis: galime pakeisti kursą, galime apsisukti. Privačiame versle rezultatas pasiekiamas greičiau, bet čia jau nepasislėpsi. Laisvalaikio nebeliko“, – šyptelėjo „ProBioSanus“ vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius