Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokslininkai teigia, kad per ateinančius 35 metus išsivystys nauja žmonių rūšis

Mokslininkai teigia, kad dėl radikaliai pasikeitusių technologijų, elgsenos ir natūralios atrankos dar iki 2050 metų išsivystys visiškai nauja žmonių rūšis.
Žmogaus evoliucija
Žmogaus evoliucija / 123rf iliustr.

Šią hipotezę pateikė „Global Brain“ instituto mokslininkas Cadellis Lastas ir jo komanda, kurie tvirtina, jog žmonija šiuo metu išgyvena svarbų „evoliucinį perėjimą“. Pasak jų, ateityje gyvensime žymiai ilgiau, vaikų susilauksime senesniame amžiuje ir net kasdienių užduočių atlikimui į pagalbą pasitelksime dirbtinį intelektą. Šis pokytis bus toks didelis, kad tai prilygs pasikeitimui iš beždžionės į žmogbeždžiones ir iš žmogbeždžionių į žmones.

„Jūsų 80-ieji arba 100-ieji gyvenimo metai nuo jūsų senelių skirsis radikaliai“, – teigia Cadellis Lastas ir priduria, kad ateityje daugiausia laisvo laiko praleisime virtualioje realybėje. Kai kurie evoliucijos mokslininkai mano, kad gyvenimo trukmė per ateinantį pusę amžiaus gali išaugti net iki 120 metų.

Pagal mokslininkus, išaugus smegenų tūriui, organizmui reikės daugiau energijos ir laiko pasiekti visą savo potencialą. Todėl vietoj greito gyvenimo ir mirties ankstyvame amžiuje, žmonės gyvens lėtai ir mirs gerokai senesni negu dabar.

Remdamasi Christinos Sterbenz ataskaita, Cadellis Lastas padarė išvadą, jog žmonės lytiškai subręs vėliau. Tai vadinama gyvybės istorijos teorija. Pagal ją aiškinama, kaip natūrali atranka formuoja pagrindinius žmogaus gyvenimo aspektus, pavyzdžiui, reprodukciją.

Pagal mokslininkus, išaugus smegenų tūriui, organizmui reikės daugiau energijos ir laiko pasiekti visą savo potencialą. Todėl vietoj greito gyvenimo ir mirties ankstyvame amžiuje, žmonės gyvens lėtai ir mirs gerokai senesni negu dabar.

„Visuomenėje šiuo metu yra visiška netvarka. Tačiau krizės akivaizdoje išryškėja galimybės, ir apokalipsės metu gali prasidėti metamorfozė, – tvirtina Cadellis Lastas. – Manau, ateityje žmonija sukurs daug sudėtingesnę, sąžiningesnę, ir galingesnę civilizaciją, sugebančią sustabdyti biologinį laikrodį.

Šie pakitimai vyksta jau dabar. Šiandien, vidutinis pirmo kūdikio besilaukiančios moters amžius Didžiojoje Britanijoje yra 29,8 metai ir šis skaičius nuolat auga. JAV vyresnių nei 35 metų amžiaus moterų, susilaukusių pirmojo vaiko, skaičius nuo 1970 metų išaugo net 15 procentų.

„Kai šalys tampa ekonomiškai labiau pažengusiomis, vis daugiau ir daugiau žmonių, ypač moterų, turi galimybę ilgesnį laiko tarpą gyventi be vaikų, – prideda mokslininkas, – Ateityje dirbtinis intelektas kompensuos žemos kvalifikacijos darbo vietų poreikį, o mes praleisime daug laiko gyvendami virtualioje realybėje“.

Jo hipotezė išdėstyta moksliniame darbe, pavadinimu „Žmogaus evoliucija, gyvybės istorijos teorija ir biologinės reprodukcijos pabaiga“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius