Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

7 programėlės, kurios greičiausiai numarina telefono bateriją

Nereikia būti technologijų žinovu, kas suprastume, jog kai kurios mobilios programėlės reikalauja daugiau resursų, nei kitos. Tačiau nuolat reikia prisiminti, kad galima gerokai pailginti mobilaus įrenginio baterijos darbą, išjungus tam tikras programėles.
„Viber“
„Viber“ / Viber.com nuotr.

Štai naujausias kompanijos „Alcatel-Lucent“ specialistų atliktas tyrimas parodė, kad tokios programėlės, kaip „Facebook“, „Facebook Messenger“, „Yahoo Messenger“, „BlackBerry Messenger“, „Viber“, „Google Search“ ir „YouTube“ yra didžiausi kaltininkai, kodėl išmaniųjų telefonų bei planšetinių kompiuterių akumuliatorius senka tiesiog akyse.

Nuotraukų tarnybos, tokios kaip „Pinterest“ ar „Instagram“, taip pat gali būti vadinamos energetiniais vampyrais.

Eilė aplikacijų nuolat prabudina mobilų įrenginį, kad šis išsiųstų ar gautų tam tikrą duomenų kiekį. Internetinio radijo programėlės, tokios kaip „Pandora“ arba nuotraukų tarnybos, tokios kaip „Pinterest“ ar „Instagram“, taip pat gali būti vadinamos energetiniais vampyrais.

Studija parodė, kad bene didžiausią žalą baterijai padaro programėlė „Youtube“. „Ši yra godžiausia iš visų, kadangi ji aktyvuoja išmaniojo telefono radijo ryšį, procesorių ir grafinį adapterį vienu metu. Ir žmonės ne visuomet tai suvokia“, – teigia tyrimo autoriai, kartu pridurdami, kad net ir žinantys problemos priežastis vartotojai retai kada imasi veiksmų – juk išmanieji telefonai skirti tam, kad visuomet būtum įvykių sūkuryje!

Tarp efektyviausiai energiją naudojančių aplikacijų galima paminėti populiarias el. pašto programėles, tokias kaip „Gmail“ ir „Yahoo Mail“. Šioje srityje kūrėjai jau kuris laikas naudoja funkciją, kad paštas būtų tikrinamas tuomet, kai vartotojas įjungia savo mobilaus įrenginio ekraną ir pačią programėlę.

„Alcatel-Lucent“ specialistai pažymi, kad didėjant mobilių įrenginių ekranams, didėjant procesorių galingumui ir atsirandant papildomoms funkcijoms nereikia tikėtis, kad baterijos darbo laikas ims sparčiai gerėti. Antra vertus, tiek „Apple“ su savo procesoriais, tiek „Qualcomm“ su savo bevielio ryšio moduliais parodė, kad didesnė sparta nebūtinai reiškia proporcingai padidėjusius energijos nuostolius.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius