Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išmokta padvigubinti 3G ir 4G tinklų spartą

Specialistams pavyko padvigubinti belaidžių tinklų spartą.
Raiso universiteto nuotr. / Specialistams pavyko padvigubinti belaidžių tinklų spartą.
Šaltinis: Technologijos.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bevieliai tinklai vis populiarėja, mums pradedant vis daugiau naudotis išmaniaisiais telefonais vaizdo įrašų žiūrėjimui, naršymui internete ir kitaip bendrauti tinkle. Esantys 3G tinklai ir vis plintantys 4G tinklai, be jokios abejonės, ateityje bus pripildyti iki kaklo, nebent rastume būdą drastiškai padidinti jų talpą.

Tipiškas tinklo talpos padidinimo būdas yra papildomos infrastruktūros diegimas, bet tai brangu. Be to, naujų bokštų statymui ar požeminių kabelių tiesimui reikalingų leidimų gavimas gali būti beviltiškai ilgas procesas. Tai ypač aktualu tankiai apgyvendintose vietovėse, kur niekas nenori matyti dar daugiau antenų ar kęsti transporto trikdžių.

Raiso universitete rastas puikus sprendimas.

Bus galima egzistuojančių tinklų talpą bent jau padvigubinti, minimaliai pridedant techninės įrangos. Šis sprendimas yra vadinamasis pilno duplekso bevieliu ryšiu. Tai nėra nauja koncepcija, bet iki šiol nebuvo įmanoma jos įgyvendinti dėl iškildavusių fundamentalių kliūčių.

Pilno duplekso perdavimas yra tas pats, kas dviejų žmonių kalbėjimasis tuo pačiu metu, stengiantis vienam kitą peršaukti. Iš pirmo žvilgsnio, tokia sistema neturėtų veikti, nes nesigirdės, ką jie sako vienas kitam. Tačiau universiteto tyrėjai išsprendė problemą, panaudodami papildomą anteną ir pridėdami galimybę panaikinti vieną iš signalų (balsų) lokaliai. Tad jei du tinklo mazgai siunčia duomenis, kiekvienas mazgas „negirdi“ duomenų, kuriuos siunčia pats, tuo pat metu galėdamas priimti jam siunčiamus duomenis.

Taip mažiausiai du kartus padidėja linijos talpa, o tai reiškia, pavyzdžiui, geresnę „Skype“ vaizdo skambučių kokybę ir aiškesnį garsą. Dar svarbiau tai, kad esantys tinklai nebebus užkemšami taip greitai, kaip dabar.

Dabar 3G ir ADSL naudoja dažnių padalinimo dupleksą, kuris keičia signalo dažnį, bet tai gana švaistūniška. Pilnas dupleksas šių trūkumų neturi, nes galima išnaudoti visą linijos pralaidumą tuo pačiu metu.

Raiso universitetas jau išbandė šį sprendimą. Jis naudojasi tinklų MIMO (angl. multiple-input and multiple-output) galimybėmis, kurioms reikia daugelio antenų signalo pagerinimui. Pilno duplekso sistema naudoja papildomas antenas dalies signalų atskyrimui.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą (anglų k.):

VIDEO: Rice breakthrough could double wireless capacity with no new towers

Technologijos.lt
Komentarai
Temos ryšys
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT