Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japoniškas lauko katiliukas: mobilųjį telefoną įkraukite tiesiai iš laužo

Japonai sukonstravo unikalų lauko virtuvės rakandą, kuris terminę energiją paverčia elektra. Tad dabar iškylaujant vienu metu galima ne tik gaminti maistą, bet įkrauti mobiliojo telefono elementus. Pasiutusiai pravartu ne tik klajojant po atokiausius planetos užkampius, bet ir išgyvenus gamtos stichijos šėlsmą.
Termoelektrinis katiliukas „Hatsuden-Nabe“ šilumos energiją paverčia elektra.
Termoelektrinis katiliukas „Hatsuden-Nabe“ šilumos energiją paverčia elektra. / Physorg.com nuotr.

Išradimą įkvėpė vaizdo kadrai, kuriuose užfiksuotos šį pavasarį Japoniją nusiaubusio žemės drebėjimo aukos. Mėgindami sušilti, be pastogės likę žmonės kūreno laužus. Beje, kurį laiką po stichijos šėlsmo laužų ugnys buvo ne tik šilumos šaltinis, bet ir vienintelė komunikacijos priemonė…

„Kai per televiziją pamačiau laužus kūrenančius ir prie jų besišildančius nukentėjusiuosius, man šovė mintis padėti jiems, suteikiant galimybę besišildant prie laužo įkrauti savo telefonų elementus“, – pasakoja išradimą sukonstravusios ir gaminančios bendrovės vadovas Kazuhiro Fujita.

Termoelektriniame katiliuke „Hatsuden-Nabe“ įmontuotos termoelektrinės keramikos juostos. Elektros energiją jos generuoja išnaudodamos tarp katiliuko dugno (550 laipsnių pagal Celsijų) ir katiliuke kunkuliuojančio vandens (100 laipsnių pagal Celsijų) susidarantį temperatūrų skirtumą. Išrasto rakando autoriai tvirtina, jog per USB jungtį įkrauti modernų mobilųjį telefoną tokiomis sąlygomis užtrunka nuo trijų iki penkių valandų. Buitinio elektros tinklo krovos sparta, ko gero, ne kažin kiek pranašesnė.

Kaip nemenką išradimo privalumą autoriai įvardija ir tai, jog naudojantis šiuo katiliuku įkrauti elementus galima bet kuriuo paros metu, o ne tik dieną, kaip būtų saulės energijos atveju. Be to, katiliukas – nedidukas, tad nesunkiai pasiimamas su savimi tiek evakuojantis, tiek išsirengus į tolimas keliones.

Turint tokį puodą, galima ne tik patogiai iškylauti, bet ir, stichinės nelaimės atveju, papildyti savo ryšio priemonės elementus ir kur kas operatyviau susisiekti su pagalbos tarnybomis. Kita vertus, toks katiliukas gali būti puikus elektros šaltinis atokių regionų (kur nėra elektros) gyventojams, keliautojams ar nepasiturinčiųjų valstybių piliečiams, kuriems elektros energijos tiekimas – pernelyg didelė prabanga. Japonijoje funkcionalusis katiliukas kainuoja 300 JAV dolerių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius