-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV teisėsauga: tinklalapiai užblokuoti, nes užsiėmė nelegalia prekyba

JAV nacionalinio saugumo departamento padalinys, Imigracijos ir muitinės tarnyba (ICE), patvirtino, jog buvo konfiskuoti 82-iejų tinklalapių domenai.
Užėjus į konfiskuotas svetaines vietoj įprasto tinklalapio vaizdo matomas ICE įspėjimas.
Užėjus į konfiskuotas svetaines vietoj įprasto tinklalapio vaizdo matomas ICE įspėjimas. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Naujienų portalas 15min.lt jau rašė apie tai, jog JAV teisėsauga konfiskavo dešimčių tinklalapių domenus. Anot ICE pranešimo, iki pirmadienio buvo užblokuota prieiga prie tinklalapių, kuriuose buvo siūloma įsigyti įvairių produktų klastočių, tarp jų – avalynės, drabužių, rankinių, įvairių aksesuarų, taip pat filmų, muzikos bei programinės įrangos.

„JAV įmonėms priklausančių prekės ženklų klastočių prekyba internete atima darbo vietas, kenkia mūsų ekonomikai bei gali sukelti pavojų amerikiečių sveikatai ir saugumui. Intelektinės nuosavybės apsauga yra mūsų prioritetas“, – ICE pranešime spaudai cituojamas tarnybos direktorius Johnas Mortonas.

JAV įmonėms priklausančių prekės ženklų klastočių prekyba internete atima darbo vietas, kenkia mūsų ekonomikai bei gali sukelti pavojų amerikiečių sveikatai ir saugumui. Intelektinės nuosavybės apsauga yra mūsų prioritetas, – sakė J.Mortonas.Pranešime rašoma, jog specialios operacijos metu tyrėjai atliko pirkimus šiuose tinklalapiuose ir, dauguma atvejų, klastotės buvo pristatytos iš kitų šalių paštu. Apygardų teismai leido ICE konfiskuoti šių tinklalapių domenus.

Prieiga prie kai kurių tinklalapių buvo užblokuota jau praėjusį ketvirtadienį – užsukus į juos vietoje įprasto svetainės vaizdo vartotojai matė įspėjimą: „Šį tinklalapio domeną konfiskavo ICE – Nacionalinio saugumo tyrimų padalinys, vadovaudamasis teismo išduotu arešto orderiu.“

Įdomu tai, jog tarp konfiskuotų tinklalapių yra ir „torrent“ bylų paieškos sistema Torrent-finder.com. Pasinaudojus „torrent“ bylomis vartotojai gali tarpusavyje dalintis įvairiais failais, pavyzdžiui, programomis, filmais, muzika ir pan. Tačiau minėtame tinklalapyje nebuvo talpinamos nei „torrent“ bylos, nei nuorodos į jas. Šis tinklalapis tik suteikė galimybę vartotojams jų ieškoti internete – panašiai kaip „Google“ paieškos sistema.

„Mano tinklalapio adresas buvo konfiskuotas be jokio išankstinio skundo ar įspėjimo iš jokio teismo“, – stebėjosi Torrent-finder.com atstovas Waleedas A.GadElKareemas.

Kodėl šis tinklalapis pakliuvo į konfiskuotųjų sąrašą, ICE nekomentavo. Žiniasklaidoje spėliojama, ICE arba suklydo, arba bando sukurti naują precedentą kovoje su piratavimu internete. „Tačiau jei JAV vyriausybei taip paprasta konfiskuoti tinklalapį, kuris yra paprasčiausia paieškos sistema, ir nesaugo jokių bylų ar nuorodų į bylas, kurios gali pažeisti autorių teises, tuomet ko laukti ateityje?“, – retoriškai klausia Torrentfreak.com.

Kitų tinklalapių atstovai teigė, jog ICE ne tik užblokavo prieigą prie svetainių, bet ir areštavo serverius, kuriuose buvo laikoma informacija. Visgi dalis tinklalapių jau spėjo atnaujinti veiklą kitais adresais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius