Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip išsirinkti išmanų pagalbininką sportui?

Išmaniosios apyrankės
Scanpix. nuotr / Išmaniosios apyrankės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sporto progreso ir kasdienės veiklos matavimui skirti įrenginiai (angl. activity trackers) vis dažniau ateina į pagalbą žmonėms. Nuo 2012 m. buvo sukurta aibė išmanių laikrodžių, apyrankių ir kitų įrenginių, kurių tikslas – padėti numesti svorio, įgyti sportinę formą ar pagerinti sveikatą. Jeigu norite vietą jų padovanoti sau per šventes, gera žinia ta, kad rinktis tikrai yra iš ko.

Tačiau kad būtumėte patenkinti išmaniuoju pagalbininku, reikia įvertinti savo poreikius.

Bene mažiausiai galvą kvaršinantis pasirinkimas yra kaina: paprastai išmanių įrenginių kaina svyruoja nuo 100 iki 200 dolerių. Retas įrenginys kainuoja mažiau nei šimtą, o tokie dažnai turi ir trūkumų.

Jeigu visiškai nesate susipažinęs su išmaniais įrenginiais sportui ir kasdieninei veiklai, galite išmėginti nemokamas programėles „Moves“ ar „Argus“.

Jeigu visiškai nesate susipažinęs su išmaniais įrenginiais sportui ir kasdieninei veiklai, galite išmėginti nemokamas programėles „Moves“ ar „Argus“. Tiesa, jos toli gražu turi ne tiek daug funkcijų, kaip išmanūs prietaisai, tačiau gali padėti suprasti, kokios funkcijos svarbiausios.

Išmanius įrenginius testuojantis „PC Mag“ žurnalistas Jillas Duffy‘us pataria keletą patarimų, kaip išsirinkti išmanų pagalbininką sportui ir kasdienei veiklai.  

Laikrodis ar apyrankė?

Pirmiausiai reikėtų išsiaiškinti, kokios formos įrenginio norite. Įrenginiai būna trijų rūšių – apyrankės, laikrodžiai ir užsegami prietaisai.

Apyrankės ir laikrodžiai patogūs tuo, kad dėvimi ant riešo ir juos sunku pamesti. Tokių prietaisų pavyzdžiai būtų „Carbon Steel Edition“ (laikrodis) ar „Jawbone UP24“ (apyrankė).  Tačiau jie gali maišyti tuomet, kai rašote klaviatūra ar plaunate indus ir anaiptol ne visi derės prie stiliaus.

Prisegami įrenginiai yra gerokai mažesni ir gali būti uždedami ant diržo ar priekinės liemenėlės dalies. Jie yra maži, patogūs ir beveik niekuomet nemaišo. Tokių įrenginių pavyzdžiai – „FitBit One“ arba „Withings Pulse O2“. Šie pagalbininkai tokie nepastebimi, kad kartais žmonės apie juos pamiršta ir kartu su drabužiais įmeta į skalbyklę arba pameta.

Fitbit One nuotr./Išmanioji apyrankė Fitbit One
Fitbit One nuotr./Išmanioji apyrankė Fitbit One

Sportas prieš žingsnių skaičiavimą


Kitą kategoriją sudaro sporto laikrodžiai.  Jie yra brangesni, kai kurie turi ir GPS bei kitus jutiklius, kurie leidžia matyti judėjimo vietą. Sporto progresui skirto išmanaus laikrodžio pavyzdys yra „Tom Tom Multi – Sport“, kuris buvo sukurtas triatletams, nes detaliai padeda fiksuoti bėgimą, plaukimą ir važiavimą dviračiu.

Visi šie aukščiau išvardinti įrenginiai yra patobulinti žingsniamačiai, kurie turi papildomų funkcijų – gali padėti suskaičiuoti žingsnius,  kalorijas, didelė dalis jų leidžia sekti ir savo miegą. Tačiau tokie prietaisai toli gražu neidealūs, ypač, kai kalba eina bėgimą, plaukimą ar važiavimą dviračiu,  kuriems reikia išsamesnių duomenų ir įmantresnių funkcijų.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad sportui skirtų laikrodžių sporto progreso matavimui nenaudosite kiekvieną dieną. Nors dalis jų turi išmanias baterijas ir gali būti naudojami tik kaip paprasti laikrodžiai per daug neeikvojant energijos, tačiau dauguma sportui skirtų išmanių laikrodžių kalorijų ir žingsnių visą dieną neskaičiuos.

Širdies pulso matuoklis

„Basis“, naudoja optinius jutiklius, esančius ant riešo dėvimo įrenginio ir leidžia pulsą matuoti bet kuriuo paros metu.

Rinkoje yra labai daug įrenginių, kurie skirti tik pulso matavimui. Širdies pulso matavimo technologijos pažanga leido paprastai pamatuoti pulsą per odą, todėl dabar tai padaryti itin paprasta.

Prisegamas įrenginys „Withings Pulse O2“ gali nuskaityti pulsą iš pirštų galiukų, o kiti, įskaitant „Basis“, naudoja optinius jutiklius, esančius ant riešo dėvimo įrenginio ir leidžia pulsą matuoti bet kuriuo paros metu.

Pavyzdžiui, „MIO Link“ turi LED lemputę ir esant tam tikram pulso dažniui ji žybsi vis kitomis spalvomis. „MIO Link“ su kitais įrenginiais gali būti sujungtas „Bluetooth“ ryšiu.

Ar reikia miego režimo?

Dauguma išmanių pagalbininkų fiksuoja ir jūsų miegą. Jie tai daro matuodami judesius akselerometru. Akselerometras naktį yra kelis kartus jautresnis nei dieną.

Miego režimas turi būti įjungiamas prieš atsigulant į lovą, o ryte rodoma, kuriuo metu naktį apsivertėte ar buvote prabudęs. Kai kurie įrenginiai, kaip „Jawbone UP24“, pagal judėjimą nakties metu geba nustatyti miego fazes. „Basis“ – dar pranašesnis ir matuodamas pulsą bei odos temperatūrą padeda nustatyti, kada buvote REM miego cikle.

Jeigu neturite miego sutrikimų, ši funkcija vargiai pasitarnaus. O jei turite, ji gali padėti nustatyti blogo miego priežastis.  Miegas priklauso nuo to, ką darote dieną, todėl „Jawbone UP24“ turi ir specialią programėlę, kuri skirta matuoti per dieną suvartojamo kofeino kiekį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT