Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip išsirinkti tinkamiausią skaitmeninį fotoaparatą

Kad svarbiausius gyvenimo įvykius prisimintumėte ilgiau, drauge su Artūru TUMINU, elektroninę parduotuvę valdančios bendrovės „Biuro pasaulis“ generaliniu direktoriumi, patarsime, kaip išsirinkti tinkamiausią skaitmeninį fotoaparatą.
Kaip išsirinkti tinkamiausią skaitmeninį fotoaparatą?
Kaip išsirinkti tinkamiausią skaitmeninį fotoaparatą? / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Fotografija

Skirtingos kategorijos

Atostogos, kelionės, šventės prabėga tiesiog akimirksniu. Tačiau maloniausias akimirkas galite užfiksuoti skaitmeniniu fotoaparatu. Liaudies „muiline“ vadinami aparatai taip ištobulėjo, kad kokybiškas nuotraukas gali padaryti kiekvienas. Šįkart papasakosime apie tai, kaip tinkamai išsirinkti kasdieniam naudojimui skirtą skaitmeninį fotoaparatą.

„Atsižvelgiant į vartotojų gebėjimus, fotoaparatai dažniausiai skirstomi į šias kategorijas: skirti neįgudusiems vartotojams, patyrusiems fotografams ir profesionalams, – vardija A. Tuminas. – Neįgudusiems vartotojams svarbiausia, kad fotoaparatas puikiai fotografuotų automatiniu režimu ir jiems patiems nereikėtų valdyti daugybės funkcijų. Patyręs vartotojas kai kuriuos fotografavimo parametrus geba nustatyti pats, o profesionalus fotografas – tikras šios srities žinovas, kuriam būtinas geriausios kokybės, itin funkcionalus, brangus fotoaparatas, galintis patenkinti specifinius reikalavimus.“

Šiuo metu tarp neįgudusių vartotojų populiariausi „Canon“, „Olympus“, „Nikon“ ir „Fujifilm“ skaitmeniniai fotoaparatai. Tai lėmė priimtinas šių aparatų kainos ir kokybės santykis, pavyzdžiui, ne naujausią kokybišką mėgėjišką fotoaparatą galima įsigyti ir už 500 Lt.

Megapikselių kriterijus

Dažniausiai neįgudę vartotojai fotoaparato vertę matuoja megapikseliais, tačiau šis kriterijus dažnai klaidina. Kas yra tie trumpiniu „Mpix“ žymimi megapikseliai? „Jie rodo, kokį vaizdą fotoaparatas sukuria iš matricos užfiksuotų taškelių, – aiškina A. Tuminas. – Skaitmeninių įrenginių kuriamą vaizdą sudaro tūkstančiai mažyčių taškelių. Kuo daugiau taškelių yra tame pačiame plote, tuo detalesnį ir ryškesnį vaizdą sukurs įrenginys. Todėl kuo daugiau megapikselių, tuo didesnį vaizdą bus galima atspausdinti ar pamatyti kompiuterio ekrane.“

Turbūt pastebėjote, kad kompiuterio ekrane priartinę nedidelės raiškos nuotraukas matote tarsi iš mažyčių kvadratėlių sudarytą vaizdą. Tai ir yra pikselių kuriamas vaizdas.

„Beveik visi šiuolaikiniai fotoaparatai turi 7 Mpix. To paprastam vartotojui visiškai užtenka, o didesnio megapikselių skaičiaus reikia tik tiems, kas ketina fotografuoti nutolusius objektus: paukščius, oro balionus, dangaus ar pramogų pasaulio žvaigždes, – teigia A. Tuminas. – Megapikseliai neįgudusiems fotografams tapo itin svarbūs dėl to, kad vienu metu siūlomų fotoaparatų megapikselių skaičius augo itin sparčiai, o gamintojams pabrėžti šį skaičių buvo paprasčiausia. Iš tiesų žmogaus akis neatskirs 9 Mpix ir 10 Mpix vaizdo kokybės. Nežymų skirtumą pajusite tik tuomet, jei atspausdinsite plakato dydžio nuotrauką.“

Renkantis fotoaparatą būtina atkreipti dėmesį, kiek kartų fotoaparatas gali priartinti optinį vaizdą. Šios funkcijos vartotojui prireikia tada, kai jis nori, tarkim, zoologijos sodo narve sėdintį lokį nufotografuoti ne stovėdamas šalia, o iš toli. Optinio vaizdo priartinimo funkcija leidžia fotografuojamą objektą priartinti net 10 kartų neprarandant vaizdo kokybės.

Kita vaizdo priartinimo funkcija – skaitmeninė. Ją patartina naudoti tik labai išskirtiniais atvejais, mat taip nukenčia vaizdo kokybė.

Judesys naktį

Galimybė fotografavimo parametrus nustatyti patiems reikalinga tik patyrusiems fotografams, o šeimyniniam fotoaparatui visiškai užtenka ir automatinio fotografavimo režimo. Todėl nesusigundykite, jei jus, neįgudusį vartotoją, vilios fotografavimo parametrų nustatymo galimybe.
„Norintiesiems įamžinti judantį daiktą ar žmogų, pavyzdžiui, futbolininko įvartį, badmintoną žaidžiantį vaiką ar motociklų ralio akimirkas, patartina rinktis fotoaparatą, gebantį užfiksuoti kelis kadrus be pauzės, – sako pašnekovas. – Juk turbūt ne kartą įsitikinote, kad užfiksuoti judantį objektą vienu fotoaparato mygtuko spustelėjimu – beveik neįmanoma. Toks režimas gamintojų kartais vadinamas „sportiniu“ ir yra žymimas judančio žmogeliuko paveiksliuku.“

Dar viena svarbi funkcija – galimybė fotografuoti naktį. Deja, su mėgėjišku fotoaparatu galėsite nufotografuoti tik visai šalia esančius objektus, o visa aplinka liks skendėti tamsoje. „Taip yra todėl, kad mėgėjiškų fotoaparatų blykstės yra nepakankamai galingos ir negali apšviesti didelio fotografuojamojo ploto, – aiškina A. Tuminas. – Norėdami tinkamai nufotografuoti žmogų ar objektą naktį, turėtumėte naudoti papildomą šviesos šaltinį arba bent jau patyrusiam vartotojui skirtą fotoaparatą.“

„Taip pat svarbus skaitmeninio fotoaparato elementas – vaizdo ekranėlis, – sako A. Tuminas. – Jo dydis neturi reikšmės nuotraukos kokybei, nes ekranėlis skirtas tik vaizdo kompozicijai pamatyti. Svarbiausia, kad ekranėlis būtų pakankamai didelis ir galėtumėte įžiūrėti fotografuojamus objektus. Optimalus ekrano dydis yra 2,5–3,5 colio.“

Atmintinės

Kiekvienas fotoaparatas turi vidinę atmintį, saugančią nuotraukas. Tačiau tos atminties užtenka nedideliam skaičiui geros kokybės nuotraukų. Todėl jums prireiks ir didelės talpos papildomos atminties kortelių. „Jei neturite įsigiję USB jungtimi prie kompiuterio jungiamo kortelių skaitytuvo, tuomet visai nesvarbu, kokia kortelė tinka jūsų pasirinktam fotoaparatui. Svarbiausia, kiek megabaitų (MB) informacijos geba išsaugoti papildoma atminties kortelė, – tvirtina A. Tuminas. – Patartina į kelionę pasiimti kelias atminties korteles po 2–3 gigabaitus (GB) ir kasdien naudotis vis kita kortele. Taip būsite tikri, kad pametus ar sugadinus vieną iš kortelių liks bent dalis kelionės akimirkų.“

Prieš įsigydami skaitmeninį fotoaparatą atkreipkite dėmesį į tai, kiek laiko gali dirbti fotoaparato akumuliatorius. Ličio elementai – geriausias pasirinkimas. Jų nereikės dažnai įkrauti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius