-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Karas neteisėtai telerinkodarai: už brukalus, skambučius ir trumpąsias žinutes – baudos iki 30 tūkst. litų

Teisingumo ministerija siūlo griežčiau bausti įmones už neteisėtą telerinkodarą, sako ministras. Pasak Juozo Bernatonio, maksimalios baudos įmonėms, kurios trumposiomis žinutėmis, skambučiais bei elektroniniais laiškais be vartotojų sutikimo siūlo prekes ir paslaugas, sieks iki 30 tūkst. litų.
Nepageidaujami elektroniniai laiškai – ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio problema.
Nepageidaujami elektroniniai laiškai / Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr.

„Pagal dabar galiojančius įstatymus baudos taikomos tik tiems asmenims, kurie skambino ar už telerinkodarą atsakingiems asmenims. Šiuo metu parengėme atitinkamus teisės aktus, kurie numato ir juridinių asmenų atsakomybę. Pažeidėjams bus taikomos ir didesnės baudos nei dabar“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė J.Bernatonis.

Anot jo, šiuo metu baudos už neteisėtą telerinkodarą siekia nuo 500 iki 2 tūkst. litų, o priėmus siūlomus teisės aktus, už Reklamos įstatymo pažeidimą bauda sieks iki 30 tūkst. litų.

Šiuo metu baudos už neteisėtą telerinkodarą siekia nuo 500 iki 2 tūkst. litų, o priėmus siūlomus teisės aktus, už Reklamos įstatymo pažeidimą bauda sieks iki 30 tūkst. litų

„Parengtame įstatymo projekte yra numatyta bauda nuo 1 tūkst. litų iki atitinkamo lygio (30 tūkst. litų – BNS)“, – kalbėjo J.Bernatonis. Pasak jo, įstatymo projektas šiuo metu pateiktas derinti atsakingoms institucijoms ir po to turėtų keliauti į Vyriausybę.

Lietuvos nacionalinės vartotojų federacijos prezidentė Alvita Armanavičienė teigė, kad siekiant išvengti pažeidimų, baudos turi būti atgrasančios.

„Mobiliojo ryšio operatoriams pradėjus kovoti dėl rinkos, kova vyksta be taisyklių ir teisės aktai aiškinami, kaip jiems patiems yra naudingiau“, – spaudos konferencijoje sakė A.Armanavičienė.

Teisingumo ministro teigimu, nustačius pažeidimą bus baudžiama įmonė, kuri siūlo prekes ir paslaugas be vartotojų sutikimo, o ne jas užsakiusi bendrovė.

„Dideles kompanijas atgraso ne tik baudos, bet ir pats klausimų nagrinėjimas, viešinimas, kai yra tokia konkurencija“, – sakė J.Bernatonis, paklaustas, ar siūlomos baudos nėra per mažos.

Lietuvos vartotojų institutas balandį kreipėsi į teismą dėl mobiliojo ryšio operatorių „Bitė Lietuva“, „Omnitel“ ir „Tele2“ telerinkodaros. „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Andrius Baranauskas BNS tuomet teigė, kad sausį paraginti Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) mobiliojo ryšio operatoriai pradėjo ieškoti sprendimų, leisiančių nuo šių metų birželio atsisakyti telerinkodaros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius