Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Omnitel“ baigė tinklo atnaujinimą ir per devynis mėnesius investavo 90 mln. litų

,,Omnitel" baigė tinklo atnaujinimus
,,Omnitel" baigė tinklo atnaujinimus
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ užbaigė sudėtingiausią tinklo modernizavimo projektą savo istorijoje ir iš esmės atnaujino visą techninę ir programinę radijo tinklo įrangą. Pusė tinklo buvo atnaujinta per dvejus pirmuosius projekto metus, kita pusė – per pastaruosius devynis mėnesius, per kuriuos „Omnitel“ į 2G ir 3G tinklų modernizavimą ir 4G ryšio plėtrą investavo 90 mln. litų.

„Nors duomenų perdavimas mobiliaisiais tinklais stabiliai didėja, tolesnio augimo potencialas išlieka didžiulis, nes vis dar esame toli nuo Europos Sąjungoje įprastų duomenų naudojimo apimčių. Atsirandant kokybiškoms turinio paslaugoms, duomenų perdavimo augimas įgaus dar didesnį pagreitį, todėl 2013 metų pabaigoje ir per pirmąjį 2014 metų pusmetį ženkliai didinome investicijas į tinklo modernizaciją ir plėtrą“, – sakė „Omnitel“ prezidentas Danas Strömbergas.  

„Omnitel“  nuotr./Danas Strombergas
„Omnitel“ nuotr./Danas Strombergas

Projekto metu „Omnitel“ atnaujino visas esamas 2G ir 3G bazines stotis ir įrengė 686 naujas 3G stotis. Atnaujindama tinklą, 3G technologiją „Omnitel“ įdiegė ten, kur iki šiol veikė jau praeities technologija tampantis 2G ryšys. Atnaujintose „Omnitel“ 3G stotyse buvo įdiegta HSPA+ technologija, palaikanti iki 42 Mbps interneto spartą. Šiuo metu „Omnitel“ 3G ryšiu gali naudotis 99,99 proc. šalies gyventojų.

Atnaujintose „Omnitel“ 3G stotyse buvo įdiegta HSPA+ technologija, palaikanti iki 42 Mbps interneto spartą

Atnaujintame tinkle sunaudojama iki 30 proc. mažiau elektros nei senajame tinkle, tai  mažina tinklo eksploatavimo kaštus ir turi teigiamą poveikį aplinkai.

Tinklo atnaujinimas leido stipriai paspartinti 4G plėtrą: plečiant 3G ryšį, paraleliai „Omnitel“ tinkle buvo diegiama ir sparčiausia 4G LTE perdavimo technologija, leidžianti pasiekti iki 10 kartų didesnį duomenų perdavimo greitį nei 3G. „Omnitel“ tinkle veikia daugiau kaip 200 4G LTE stočių, o „Omnitel“ 4G ryšiu gali naudotis 50 proc. šalies gyventojų. 

Tinklo modernizaciją „Omnitel“ pradėjo 2011 m. gegužę. Pirmiausia buvo modernizuotos 2G ir 3G stotys didžiuosiuose miestuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, o pastaraisiais metais tinklo atnaujinimas ir stipri 4G plėtra vyko visoje Lietuvoje. Nuo 2011 metų į tinklo atnaujinimą ir 4G plėtrą buvo investuota daugiau kaip 160 mln. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT