Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pusė Vokietijos kompanijų paskelbė karą socialiniams tinklams

Facebook
„Scanpix“ nuotr. / „Facebook“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžiausios Vokietijos kompanijos pradėjo masiškai blokuoti savo darbuotojams galimybę prisijungti prie „Facebook“ ir kitų socialinių tinklų. Kompanijų vadovai baiminasi, kad socialiniai tinklai gali būti panaudoti šnipinėjimui arba kitu būdu pakenkti įmonių saugumui.

Kaip praneša naujienų agentūra AFP, tokius duomenis sekmadienį pateikė savaitraštis „WirtschatfsWoche“.

Tyrimo, kurį atliko IT sferos saugumo specialistai iš „Clearswift“, duomenimis, 56 proc. įmonių Vokietijoje vadovai mano, kad darbuotojų naudojimasis socialiniais tinklais gali kelti grėsmę. Tokių grėsmių neįžvelgia 30 proc. įmonių vadovai, tačiau mano, kad jų darbuotojai per dažnai atsitraukia nuo darbo, kad pabendrautų internete, tad neribotos galimybės jungtis prie socialinių tinklų mažina darbo našumą.

Antro pagal dydį Vokietijos banko „Commerzbank“, automobilių koncerno „Volkswagen“ ir statybinių medžiagų gamybos įmonių grupės „HeidelbergCement“ vadovai pripažįsta, kad jų darbuotojai darbo vietoje neturi galimybės lankytis kai kuriose interneto svetainėse. Tai, kad „Porsche“ darbuotojams uždaryta prieiga prie socialinių tinklų „Facebook“, „Xing“ bei aukciono „eBay“, pranešta dar anksčiau.

Kompanijų vadovai ne tik baiminasi, kad darbuotojai socialiniuose tinkluose gali nutekinti konfidencialią informaciją, bet ir mano, jog socialiniai tinklai yra potencialus virusų šaltinis. Jų nuomone, darbuotojas gali spustelėti kokią nors atsitiktinę nuorodą ant kieno nors „sienos“ ir taip atsisiųsti virusą į darbo kompiuterį.

Tokių nuogąstavimų pagrįstumą savaitraščiui patvirtino antivirusinių programų specialistai iš bendrovės „Kaspersky“. Pasak jų, „anksčiau pagrindinis kenksmingų programų šaltinis buvo elektroniniai laiškai, o dabar juo tapo socialiniai tinklai“.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT