Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitmeninis kodas: jei spausdinti, tai tik ryškiai

Spausdintuvas „HP PhotoSmart Premium C 309“.
Spausdintuvas „HP PhotoSmart Premium C 309“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vis dažniau el. laiškų gale galima rasti tokį ar panašų prierašą: „Kiekvieną sekundę pasaulyje nukertami 24 medžiai. Ar tau tikrai reikia spausdinti?“ Na, jei jau spausdinti būtina, reikia pasistengti, kad tai nenueitų veltui. Kad nebūtų gėda prieš Motiną Gamtą.

Todėl kaskart, gavęs išbandyti naują spausdintuvą, jaučiuosi kaltas ir mušuosi ranką į krūtinę, mat tenka „iškepti“ ne vieną dešimtį lapų. Graužė sąžinė ir dabar, kai namuose burzgė spausdintuvai „HP PhotoSmart Premium C 309“ bei „Canon Pixima MP 560“. Bet aš juk gero noriu – kad kiti žinotų, ką renkasi.

Garsus spartuolis

Kiek teko dirbti su HP spausdintuvais, dauguma jų veikia greit ir kokybiškai, tačiau mėgsta „patriukšmauti“. Ne išimtis ir „C 309“ – kaimynai tikrai žinojo, ką veikiau tą gūdų ir šaltą žiemos vakarą.

Prijungtas prie kompiuterio spausdintuvas kurį laiką „kosėjo“, kol galiausiai paprašė įdiegti tvarkykles. Tada „kosėjo“ kompiuteris. Neiškentęs užsikaičiau arbatos, o kol spausdintuvas buvo galutinai paruoštas, spėjau ir ją išgerti – paruošiamieji darbai truko apie 10 minučių.

Galutinis rezultatas maloniai nustebino: kompiuteryje buvo įdiegtos ne tik HP programos nuotraukoms tvarkyti, spausdintuvo tvarkyklės, bet ir specialus priedas įrankių (angl. „gadget“) juostoje („Windows Vista“ OS). Kaip sako žodelis „PhotoSmart“ pavadinime, spausdintuvas skirtas nuotraukoms. Šis priedas palengvina darbą: parinkus spausdinamų nuotraukų dydį, failus pakanka „užtempti“ ant šio įrankio ir spausdintuvas jau griebia popierių – patogu, jei nori spausdinti daug nuotraukų iškart.

Naujovės čia nesibaigia: jei įdėtas apverstas nuotraukos popierius, spausdintuvas apie tai įspėja ir, taupydamas laiką bei dažus, jos nespausdina.

Veikia jis greit: 10 lapų atspausdino per kiek daugiau nei minutę, o ryškią nuotrauką (10x15cm arba A4 formato) „išspaudė“ per maždaug 50 sekundžių.

Kaip ir daugumą naujų spausdintuvų, šį galima sujungti su kompiuteriu ne tik laidu, bet ir bevieliu (WiFi) ryšiu, taip pat nuotraukas galima spausdinti tiesiai iš telefono „Bluetooth“ ryšiu, USB rakto ar atminties kortelės. Spausdinant nuotraukas be kompiuterio jas galima ir redaguoti lietimui jautriame 9 cm įstrižainės ekrane: paryškinti, pašviesinti, panaudoti efektus ar pan.

Kadangi tai daugiafunkcinis įrenginys, juo galima ir skenuoti bei kopijuoti dokumentus.

Kaina – apie 550 Lt.

Naktibaldų draugas

Kitaip nei konkurentas, „Canon Pixima MP 560“ įsijungė be ceremonijų – kur kas tyliau ir greičiau. Prie kompiuterio jį taip pat prijungiau bevieliu WiFi ryšiu, tiesa, užtruko „rakto“ įvedimas, mat raides teko ieškoti ir rinkti ratuku. Programinės įrangos diegimas kompiuteryje užtruko vos pora minučių ir spausdintuvas jau buvo paruoštas darbui.

Gamintojo nuotr./Spausdintuvas „Canon Pixima MP 560“.
„Canon Pixima MP 560“.

Šis spausdintuvas taip pat leidžia spausdinti nuotraukas tiesiai iš atminties kortelės ar USB rakto bei jas redaguoti 5 cm įstrižainės ekrane, tačiau paties spausdintuvo valdymas yra ne itin patogus – geriau spausdinti per kompiuterį.

Juo taip pat galima skenuoti bei kopijuoti dokumentus nenaudojant kompiuterio.

10 lapų teksto jis atspausdino per maždaug pusantros minutės, maždaug tiek pat užtruko nuotraukos spausdinimas, o nuotrauką ant A4 lapo geriausia kokybe atspausdino per maždaug 2 minutes.

Žodžiu, dideliu greičiu „MP 560“ pasigirti negali, bet galimybėmis nuo konkurentų nenusileidžia. O ir dirba palyginti tyliai – naktibaldoms, kaip aš, tai tikrai svarbu.

Kaina – apie 500 Lt.

15min.lt – jau ir telefone

Greitai ir patogiai nemokamas 15min.lt naujienas nuo šiol galima pasiekti ir mobiliuoju telefonu – tereikia telefono naršyklėje surinkti m.15min.lt. Kaip ir internetinėje versijoje, pavadinimai čia dideli ir aiškūs, gausu vaizdų ir pateikiama tik svarbiausia bei aktualiausia informacija. Taip pat čia rasi nuotraukų galerijas, orų prognozes, horoskopus, galėsi komentuoti straipsnius, balsuoti apklausose... Išbandyk pats ir įsitikink! O išbandęs nusifotografuok ir kelk nuotrauką į „15min“ profilį „Facebook“ – originaliausias gaus mobilų prizą. Labai, labai neblogą prizą...

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT