Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sunkiausiu vadinamas „Go“ žaidimas: ar kompiuteris įveiks pasaulio čempioną?

Žaidimas „Go“
world-go.org. iliustr. / Žaidimas „Go“
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kartais sakoma, kad tai yra sunkiausias žmonių kada nors sugalvotas žaidimas. Tiesa, jo taisyklės labai paprastos. Tereikia ant stalo paeiliui dėlioti juodus ir baltus akmenukus. Laimi tas, kas atsitveria daugiausiai teritorijos ir surenka daugiausiai taškų.

Žaidimą jau tris tūkstančius metų žaidžia kinai, bet pastaruoju metu jis išpopuliarėjo visame pasaulyje. Jo pavadinimas – „Go“. Sunkiausiu žaidimu mąstytojai „Go“ vadina dėl jo lentos. Joje yra šimtai skirtingų vietų, kuriose gali pastatyti savo akmenuką. O vėliau ėjimą darantis žaidėjas irgi turi šimtus būdų, kaip atsakyti į tavo ėjimą.

Kai kompiuteriai pamažu įveikė žmones žaisdami kryžiukais ir nuliukais, šaškėmis ir net šachmatais, skeptikai vis tiek netikėjo, kad įmanoma parašyti tokią programą, kuri laimėtų prieš žmogų „Go“ žaidimą. Programuotojai Didžiojoje Britanijoje jau kurį laiką tobulina „Go“ žaidžiančią programą, kuri gali įveikti šio žaidimo asus.

Lrt.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Žaismo DNR

Šią savaitę laidoje apžvelgiame svarbiausias Lietuvos žaidimų industrijos naujienas, bandome nuspręsti, kuri šaudyklė yra laukiamiausia, aptarinėjame futbolo klubų ateitį bei žiūrime Dark Souls filmą.
 

Mokslo sriuba

„Mokslo sriuba“ : Iš ko mes esame sudaryti? Turbūt visi atsakysime, kad iš daugybės ląstelių - labai mažyčių, nesudė-tingų ir nežymią funkciją atliekančių kūno dalelių. Tačiau iš tiesų šias daleles galime įsivaizduoti kaip… ištisus miestus
 
Parašykite atsiliepimą apie Mokslas.IT