Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Telefonais darytos nuotraukos iškreipia realybę (video)

Internete pasirodžiusios išmaniuoju telefonu „iPhone“ darytos besisukančių lėktuvo propelerių nuotraukos kelia diskusijas: jos tikros, ar redaguotos „fotošopu“? Visas dvejones išsklaido vaizdo įrašai.
Telefonu nufotografuoto besisukančio propelerio sparnai atrodo nulinkę.
Telefonu nufotografuoto besisukančio propelerio sparnai atrodo nulinkę. / Flickr.com/sorenragsdale nuotr.

Internete galima rasti įvairių „iPhone“, „Nokia N95“ ir kitais telefonais darytų propelerių nuotraukų: vienose keli sparnai atrodo nulinkę, kitose – atitrūkę nuo sraigto, trečiose – tiesūs lyg grotos (šias nuotraukas galite pamatyti paspaudę šią nuorodą).

Tačiau šios nuotraukos nėra „fotošopo“ kūriniai. Fotografas Jasonas Mullinsas aiškina, jog fotografuojant itin greitai judančius objektus tokiais skaitmeniniais fotoaparatais, koks yra įmontuotas „iPhone“, vaizdas yra fiksuojamas ne vienu momentu, rašo Core77.com.

„Tokie fotoaparatai, kaip esantis „iPhone 4“, vaizdą fiksuoja skenavimo principu. Užraktas vaizdą pradeda fiksuoti nuo viršutinio kairiojo kampo ir baigia ties apatiniu dešiniuoju. Taigi greitai judantys objektai pasvyra į kairę. Iš esmės tokį efektą sudaro bet koks elektroninį užraktą turintis fotoaparatas (t.y. ne veidrodiniai fotoaparatai su mechaniniais užraktais)“, – aiškina J.Mullinsas.

Tai išbandyti gali kiekvienas – tereikia rasti itin greit besisukantį objektą (pvz., lėktuvo ar sraigtasparnio sraigtą) ir jį nufotografuoti.

„Wikipedia“ rašo, jog šį efektą sukuria vadinamasis „besisukantis užraktas“ (angl. rolling shutter).

„Tai vaizdo fiksavimo metodas, kai kiekvienas kadras įrašomas ne vienu momentu, tačiau kadrą skenuojant horizontaliai ar vertikaliai. Kitaip sakant, ne visos kadro dalys užfiksuojamos tiksliai tuo pačiu metu. Tai gali sukurti iškraipymų fotografuojant greit judančius objektus ar blyksint šviesai“, – rašo „Wikipedia“.

Anot žodyno, šio metodo privalumas tas, kad matrica gali toliau „gaudyti“ šviesos fotonus jau vykstant jų apdorojimui.

Siūlome pažiūrėti „iPhone“ išmaniuoju telefonu nufilmuotą besisukantį lėktuvo propelerį:

 

VIDEO: Plane Propeller from iPhone

 

Toks pat efektas išgaunamas iš telefonu „Nokia N95“:

 

VIDEO: curious stroboscopic effect

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius