-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Plieninis“ telefonas atsinaujino ir sugrįžo – „HTC One M8“ apžvalga

Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama. O ką jau kalbėti apie telefono dizaino skonį – telefonų apstu ir kiekvienas turime gausybę skirtingų poreikių. Tačiau paėmęs į rankas HTC „One M8“ iš tiesų supranti, kad toks – solidus, tvirtas ir malonus laikyti rankoje turi būti išmanusis. HTC ankstesnį modelį M7 patobulino kone visais techniniais aspektais, taigi jis bus ne tik aliuminio gabalas už 2300 litų.
HTC flagmanas One M8
HTC flagmanas One M8 / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Taivano bendrovei ilgą laiką nesisekė – HTC galėjo tik žiūrėti, kaip išmaniųjų telefonų rinką dalijasi „Samsung“ ir „Apple“, ir varvinti seilę. Pačiai padidinti pelno nesisekė beveik kelerius metus, o išsigelbėjimo ratu turėjęs tapti flagmanas „HTC One“ dėl kameros ar korpuso dalių trūkumo rinkas pasiekdavo gerokai vėliau – greičiausiai tuomet, kai daugelis jau įsigydavo kitus telefonus.

Šįmet reikalai geresni – jau liepos mėnesį HTC pranešė apie pelną, o naujasis flagmanas M8 ne tik turi visas trūkstamas dalis, bet ir sugebėjo pakartoti pirmtako sėkmę patobulindamas telefoną, nepaisant to, kad kartelė buvo užkelta tikrai aukštai.  

„Plieninis“ telefonas

Praėjus maždaug dviems mėnesiams nuo M8 pristatymo, telefono metalo kraštinės yra jau apsitrynusios. Belieka tik paspėlioti, kaip jos atrodys po pusmečio ar metų.

HTC „One M7“ pernai liaupsintas dėl dizaino, nes tai buvo pirmasis išmanusis, pagamintas iš aliuminio. Naujame modelyje aliuminio dar daugiau – nebe 70 proc., o maždaug 90 procentų.

Aliuminio korpusą turintis M8 ne tik suteikia solidumo ir tvirtumo jausmą, tačiau metalinė nugarėlė, skirtingai nei, pavyzdžiui, stiklinė„ SonyXperia Z2“, neišsitepa pirštų žymėmis. Be to, nugarėlė šiek tiek išgaubta, todėl telefoną laikyti patogiau.

Žinoma, dėl didesnės dalies metalo telefonas bus keliomis dešimtimis gramų sunkesnis nei daugelis pagrindinių konkurentų – 160 g, tačiau papildomas svoris per daug nei rankų, nei kišenių neapkrauna.M8 apačia ir šonai metaliniai,o viršus bus vienintelė vieta, kur matysite plastiką. Čia jis reikalingas tam, kad veiktų infraraudonųjų spindulių ryšys arba išmaniuoju galėtumėte naudotis vietoje TV pultelio.

M8 nuo savo pirmtako skirsis forma – yra kiek ilgesnis, o apvertus primena PSP konsolę be mygtukų. Nesinori kritikuoti vien už nestandartinį sprendimą, tačiau labiau prie platesnių išmaniųjų pripratusi akis tokią formą priima sunkiai. 

Taip pat derėtų atkreipti dėmesį ir į „Bloom Sound“ technologiją – HTC yra vienas iš nedaugelio telefonų, skambančių stereo garsu.

15min.lt/HTC One M7 ir M8
15min.lt/HTC One M7 ir M8

Iš pirmo žvilgsnio nužiūrėjus telefoną jau ėmė rodytis, kad dizainas kone tobulas, tačiau patobulinto aliuminio korpuso sukeltas džiugesys išblėso įdėmiau pasižiūrėjus į telefono kraštines. Tie, kas turėjo „Galaxy S“ serijos telefonus, greičiausiai žino, kad po kurio laiko telefonas praras prekinę išvaizdą, nes apsitrins kraštinės. Panašu, kad tas pats lauks ir HTC telefono savininkų – praėjus maždaug dviems mėnesiams nuo M8 pristatymo, telefono metalo kraštinės yra jau apsitrynusios. Tikrai ne taip, kad rėžtų akį, tačiau šito iš aliuminį korpusą turinčio telefono norėtųsi tikėtis mažiausiai. Belieka tik paspėlioti, kaip jos atrodys po pusmečio ar metų.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./HTC flagmanas One M8
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./HTC flagmanas One M8

HTC M8 iš daugelio kitų rinkoje esančių telefonų išsiskiria ir tuo, kad turi nanoSim kortelę. Taigi specialiai šiam telefonui turėsite įsigyti naują arba apkirpti seną (kai kurių operatorių salonuose šios paslaugos mokamos), o jei telefonas išsikraus, jo įdėti į kitą telefoną nebegalėsite – nebent turėtumėte specialų dėklą.

Kad ir kaip nesinori pokyčių, jau galime pratintis – ateityje nanoSim kortelės greičiausiai taps visų išmaniųjų sudedamąją dalimi, nes tai suteiks papildomai vietos kitiems dalykams. Pavyzdžiui, HTC įdiegus mažesnę kortelę atsirado vietos MicroSD, kurios nebuvo ankstesniame modelyje.

HTC su telefonu išleido ir specialų dėklą su permatomais taškeliais „Dot View“, kuris leidžia matyti valandų laiką, skambinančio numerį, baterijos likutį ir tada, kai dangtelis uždarytas. Tačiau jis į komplektą neįeina ir kainuoja maždaug pusantro šimto litų. Nepigus malonumas.

Didesnis ekranas ir dviguba kamera

Kaip ir visi išmaniųjų gamintojai, HTC praplėtė savo flagmano ekraną, kuris nuo 4,7 colio praplatėjo iki 5 colių.

HTC M8 naudojamas tas pats 1080 p LCD3 ekranas. Žinoma, dėl to nuo 468 iki 441 sumažėjo ppi tankis, tačiau lygindami su ankstesniu telefonu, skirtumo plika akimi neįžiūrėsite.

Vienas dalykas, kas tikrai džiugino fotografuojant su šiuo išmaniuoju – galinė telefono kamera dirbo be galo sparčiai, greit fokusavo ir nebuvo jokių vaizdo strigimų.

Ekraną saugo įbrėžimams atsparus „Gorila Glass“ 3 kartos stiklas. Nors M8 nėra apsaugotas nuo vandens ir dulkių kaip „Sony Xperia“ linijos telefonai ar „Galaxy S5“, ekranas padengtas IPX-3 nuo vandens saugančia technologija, todėl telefonu galima naudotis ir lijant lietui.

Lietuvoje parduodamas M8 turi 16 gigabaitus vidinės atminties, o naudoti asmeniniams failams bus galima tik 10 GB – tikrai mažokai, atsižvelgus į tai, kad vien senesnis modelis turėjo 32 gigabaitus. Tačiau norintiems daugiau vietos bus galima papildomai įsidėti ir MicroSD kortelę iki 128 GB talpos.

Vienas didžiausių patobulinimų telefone – dviguba kamera, kuri leidžia didesnes nuotraukų redagavimo galimybes. HTC kameroje ir toliau naudoja ultrapikselių technologiją. Kadangi ultrapikseliai yra didesni, jų reikia mažiau nei įprastinių, kad būtų gautas tokio pat ryškumo vaizdas. Be to, HTC teigia, kad ultrapikseliai geriau sugeria šviesą, todėl jų technologija leis ryškiau fotografuoti prieblandoje. Tačiau ultrapikselių M8 nepadaugėjo – ir liko tie patys 4.

Ultrapikselių technologija, atrodo žada daug, tačiau 4 (mega)(ultra)pikselių telefono nuotraukų kokybė anaiptol neatrodo geresnė nei keliasdešimtis megapikselių turinčių konkurentų.

Vienas dalykas, kas tikrai džiugino fotografuojant su šiuo išmaniuoju – galinė telefono kamera dirbo be galo sparčiai, greit fokusavo ir nebuvo jokių vaizdo strigimų.

Šįkart „One“ flagmanas gale turi dvi kameras. Tiksliau, kamerą ir sensorių, kuris yra naudojamas su pagrindinės kameros objektyvu ir leidžia pamatuoti atstumą iki objekto. Dėl to nuotraukas galėsite redaguoti jas padarę, pavyzdžiui, keisti fokusavimo tašką ar išblukinti foną. Apskritai nuotraukų redagavimo efektų čia apstu.

Kamera taip pat suteikia aibę įvairiausių fotografavimo funkcijų. Galima reguliuoti ryškumą, jautrumą, daryti nuotraukas 360 laipsnių kampu. Vienas M8 išskirtinumų yra tas, kad galite fotografuoti pagrindiniame ekrano lange matydami ir savo vaizdą.

Telefonas puikiai tiks asmenukių mėgėjams – priekinė kamera čia galinga ir turi 5 megapikselius.

Spartus procesorius ir ekstremalus energijos taupymas

Kai kalbame apie naujausių flagmanų spartą, iš kurių didelė dalis turi geriausią šiuo metu rinkoje esantį procesorių „Snapdragon 801“, nelabai ką daugiau galima pasakyti, išskyrus tai, kad 2,3 GHz procesorius ir 2 GB RAM užtikrins sklandų darbą tiek žaidžiant žaidimus, tiek ir dirbant su aibe programų vienu metu.

HTC M8 veikia su naujausia „Android KitKat operacine sistema ir turi „HTC Sence 6“ vartotojo aplinką, kuri nedaug kuo skiriasi nuo ankstesnės versijos. Čia raiste HTC programas kaip „Zoe“, kuri leis telefonu padarytus filmukus išskaidyti atskirais kadrais arba „Sense TV“.

Baterija telefone gana solidi – 2600 užtenka maždaug dviems paroms naudojimo. Kaip ir ankstesniame modelyje, M8 yra energijos taupymo ir ekstremalusis energijos taupymo režimai. Įjungus pastarąjį, ekrane veikia tik pagrindinės funkcijos – SMS žinutės, skambučiai ar naršymas internete. Labai patogu, kai telefonas merdėja, o jūs laukiate skambučio ar žinutės.

Įjungus šį režimą telefonas išsikraudavo maždaug po procentą kas valandą.

Taigi susumavę dizainą, naujo tipo kamerą ir techninius parametrus gauname aukšto lygio telefoną, kuris kainuoja 2300 litų. Ar verta jį rinktis?

Jei telefono išvaizdai ir dizainui teikiate prioritetą ir mėgstate pažaisti su išmaniojo kamera, HTC M8 gali būti geriausias pasirinkimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius