Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rūta Meilutytė apie savo trenerį: „Jonas man – kaip tėvas. Aš visiškai pasikliauju juo“

Didžiosios Britanijos žiniasklaidos milžinas BBC pažvelgė į Lietuvos plaukikės Rūtos Meilutytės ir britų trenerio Jonathano Ruddo bendradarbiavimą.
R.Meilutytė ir kita Lietuvos plaukikė E.Gliožerytė su J.Ruddu Kipre.
R.Meilutytė ir kita Lietuvos plaukikė E.Gliožerytė su J.Ruddu Kipre. / FaceBook.com nuotr.
Ar tobula partnerystė egzistuoja? Romantiškuose santykiuose ar draugystėje – galbūt. Bet sporto terminais atsakymas būtų – suprantama, taip.

Jeigu tuo abejojate, keliaukite į Plimuto koledžą, kur jūs pamatysite geriausią Anglijos plaukimo trenerį, gludinantį geriausių pasaulio plaukikų talentus.

Pasaulyje sunkiai surastumėte sėkmingesnę trenerio ir atleto kombinaciją nei Jonas Ruddas ir Rūta Meilutytė.

Šis duetas užkariavo 2012-ųjų olimpiados ir 2013-ųjų pasaulio čempionato Barselonoje baseinus, jau nekalbant apie triumfo serijas per kitas varžybas ir pirmenybes visame pasaulyje.

J.Ruddas Londone treniravo ne Didžiosios Britanijos komandą, o konsultavo Lietuvos ekipą, kurios 15-metė plaukikė krūtine R.Meilutytė įsiveržė į šlovę

R.Meilutytė, kilusi iš Kauno, antro pagal dydį Lietuvos miesto, pribloškė plaukimo pasaulį,  iškovojusi aukso medalį. Jos globėjas pasiekė tikslą, jo gabumai sukėlė jos tautos pasididžiavimą.

„Jonas man – kaip tėvas. Aš visiškai pasikliauju juo. Visame, kas susiję su plaukimu, juo pasitikiu 100 proc. Jis yra mano varomoji jėga ir išgauna iš manęs visa, ką galiu geriausia. Jis man liepia sunkiai dirbti ir aš neprieštarauju, nes suprantu, kad norint geriausio rezultato, reikia atsisakyti savo socialinio gyvenimo ir atsiduoti sportui, tam, kad taptum geriausia. Ir aš nenoriu nieko keisti“, – kalbėjo 16-metė „BBC Spotlight“

J.Ruddas gimė pajūrio mieste Heilyje, o dabar jau 25-ti metai, kaip persikėlęs į Plimutą, dirba „Leander“ plaukimo klube, besibazuojančiam miesto koledže prašmatniame Plimuto centre.

Treneris atsisakė kalbėti apie tai, kad jo neįtraukė į Didžiosios Britanijos komandą 2012-aisiais. Bet praėjus dvejiems metams, 2014-aisiais, jis vadovaus Anglijos rinktinei Britų sandraugos žaidynėse Škotijoje.

J.Ruddas tikisi, kad čia plauks septyni ar aštuoni jo auklėtiniai iš koledžo, įskaitant 18-metį Geoffrey Butlerį iš Kaimanų salų, 17-metę Charlotte Atkinson iš Meno salos ir 16-metę Jamilą Lunkusę iš Ugandos, atstovausiantys įvairioms Britų sandraugos šalims.

Iš tiesų J.Ruddas treniruoja maždaug 60-ies elitinių plaukikų grupę, kuri renkasi du kartus per dieną: nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 5.30 iki 8.00 ir nuo 16.30 iki 18.30 – antrai treniruotei, prie jų priderinę savo maitinimąsi ir mokslą.

Ryškiausia žvaigždė tarp jo auklėtinių, suprantama – R. Meilutytė, kuri 2013-aisiais laimėjo 14 aukso medalių ir pagerino tris pasaulio rekordus, kurių du: 50 m ir 100 m krūtine distancijose – pasaulio čempionate Barselonoje ir dar vieną – pasaulio taurės varžybose Maskvoje.

Mintis, kad pora gali pasiekti aukščiausią Rūtos formą dar iki olimpinių žaidynių Rio de Žaneire, jų nebaugina.

„Aš nematau jokių priežasčių, kodėl Rūta negali pagerinti savo praėjusių metų pasiekimų. Jos rezultatai vis gerėja ir tai nėra jos karjeros pikas. Mes norime laimėti kiekvieną plaukimą, kuriame dalyvaujame, o mano darbas sufokusuoti jos mintis, kad ji būtų alkana pergalių ir norėtų jų vis daugiau. Taip mes verčiame nerimauti jos varžoves. Ir patikėkite manimi, jos nerimauja, kai Rūta jas vejasi“, – sakė J. Ruddas „BBC Spotlight“.

Tokia yra J.Ruddo talentų armija, dalis kurios bus išmėginta šių metų Britų sandraugos žaidynėse. 

Jei ją lydės sėkmė, ar kitas J.Ruddo žingsnis bus kelionė į Rio de Žaneirą, būnant Didžiosios Britanijos rinktinės treneriu?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius