Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar turėsite sumokėti mokesčius už dovanas?

Dovanos
Dovanos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Norėjau pasikonsultuoti dėl gautų dovanų apmokestinimo. Kokius mokesčius gali tekti sumokėti gavus dovaną?

Remiantis gyventojų pajamų mokesčių įstatymu, neapmokestinamos dovanojimo būdu gautos pajamos iš sutuoktinių, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, vaikaičių ir senelių. Iš minėtų asmenų gautos dovanos neapmokestinamos nepriklausomai nuo to, kokia forma (pinigais ar natūra), kokio dydžio bei kiek kartų per metus jos gautos. Taip pat neapmokestinamos iš kitų gyventojų dovanojimo būdu per mokestinį laikotarpį gautų pajamų suma (vertė), neviršijanti 8 000 litų.

Kai per mokestinį laikotarpį gyventojas iš kitų gyventojų gauna dovanų, kurių vertė yra didesnė už 8000 Lt, tai iš tokių dovanų bendros vertės atimama dovanų vertė, lygi 8000 Lt per mokestinį laikotarpį, o likusi dovanų suma (vertė) yra apmokestinama.

Be nurodytų atvejų, taip pat neapmokestinamos iš juridinio asmens, nesančio darbdaviu, iki 320 Lt vertės gautos nepiniginės dovanos, įstatymų, kuriuose numatytas apdovanojimas vardinėmis dovanomis, pagrindu gyventojams padovanotos vardinės dovanos bei teisės aktų nustatyta tvarka politinės kampanijos metu gyventojui suteiktos ir jo šiai kampanijai vykdyti panaudotos aukos ir dovanos.

Apmokestinamos visos iš darbdavio natūra gautos dovanos (nepriklausomai nuo jų vertės), didesnės kaip 320 Lt ne iš darbdavio natūra gautos dovanos (tokiu atveju apmokestinama visa dovanos vertė, įskaitant ir 320 Lt sumą), taip pat visos iš juridinių asmenų gautos piniginės dovanos, nesvarbu, ar jos gautos iš darbdavio, ar iš kito juridinio asmens, taip pat nepriklausomai nuo jų vertės.

Dovanos, priskirtos gyventojo apmokestinamosioms pajamoms apmokestinamos taikant 15 proc. (dovanos nėra apmokestinamos privalomojo sveikatos draudimo ir socialinio draudimo įmokomis). Darbdavio darbuotojui ar jo šeimos nariui išmokėtos dovanos priskiriamos darbuotojo su darbo santykiais susijusioms pajamoms, todėl jos apmokestinamos tokia pat tvarka kaip su darbo santykiais susijusios pajamos.

Kai apmokestinamosioms pajamoms priskirtą gyventojas gauna iš Lietuvos vieneto, užsienio vieneto, veikiančio per nuolatinę buveinę Lietuvoje, ar iš nenuolatinio Lietuvos gyventojo, veikiančio per nuolatinę bazę Lietuvoje, mokesčius apskaičiuoti, išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą privalo jį teikiantis asmuo.

Kai apmokestinamosioms pajamoms priskirtą prizą, laimėjimą, dovaną, gyventojas gauna iš užsienio vieneto, veikiančio ne per jo nuolatinę buveinę Lietuvoje, iš nuolatinio Lietuvos gyventojo ar nenuolatinio Lietuvos gyventojo, veikiančio ne per nuolatinę bazę Lietuvoje, pajamų mokestį ir privalomojo sveikatos draudimo įmoką turi sumokėti pats gyventojas.

Todėl gautos dovanos apmokestinimas priklauso tiek nuo asmens, iš kurio buvo gauta dovana, tiek ir nuo pačios dovanos – jos formos ir vertės.

Į šį klausimą atsakė advokatų kontoros „Borenius“ teisininkai. Šioje konsultacijoje yra pateikiama tik bendro pobūdžio teisinė informacija ir ji jokiu atžvilgiu negali būti vertinama kaip išsami ir galutinė. Savo klausimus siųskite adresu advokatas@15min.lt, o dėl išsamios konsultacijos siūlome kreiptis į teisininkus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min