Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo narys Vitas Matuzas: mano žmona nekalta

Vitas Matuzas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Vitas Matuzas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs Panevėžio meras konservatorius Vitas Matuzas išplatino pareiškimą, kuriame trumpai pasisakė apie žmonos Danutės Matuzienės sulaikymą ir jai mestus įtarimus. Politikas šventai tiki, kad jo žmona yra nekalta. Ketvirtadienį baigiasi numatytas 48 valandų D.Matuzienės sulaikymo terminas.

„Dar kartą reiškiu besąlygišką paramą žmonai Danutei. Tvirtai tikiu, kad ji nepadarė jokių nusižengimų, kuriais yra įtariama.

Kadangi bet koks mano pasisakymas gali būti suprastas kaip spaudimas teisėsaugos institucijoms, kaip politikas ir Seimo narys susilaikau nuo viešų komentarų ar situacijos vertinimų iki to laiko, kol turėsiu pakankamai oficialios informacijos apie žmonai pareikštus įtarimus.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatyta: asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu. Prašau atsižvelgti į šią Konstitucijos nuostatą vertinant mano mylimą žmogų, mane ir mūsų šeimą“, – rašo Seimo narys V.Matuzas savo pareiškime.

Vienai įmonei vadovavusi V.Matuzo žmona antradienį 48 valandoms sulaikyta Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant tyrimą dėl galimai neskaidrių bendrovės „Panevėžio energija“ viešųjų pirkimų. Prokurorai ketvirtadienį turėtų spręsti, ar prašyti teismo ją suimti ilgesniam laikui.

Papildyta 11.15 val. BNS informacija. Premjeras A.Kubilius ketvirtadienį šią situaciją pavadino „labai nesmagia“, bet teigė neturįs daugiau informacijos apie įtarimus jo partijos bendražygio žmonai.

„Kokios nors papildomos informacijos nėra nei viešojoje erdvėje, nei mes nesame gavę. Būtų turbūt gerai, kad teisėsauga rastų būdų nagrinėjant panašius atvejus kiek galima greičiau visuomenei paaiškinti, kas ir dėl ko yra įtariama, kokie yra matomi nusižengimai“, – Žinių radijui sakė ministras pirmininkas.

Konservatoriai neskuba aiškintis rinkėjams

Panskliautas.lt pasiteiravo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Panevėžio skyriaus pirmininko pavaduotojo Viktoro Trofimovo, ar partijos skyriaus taryba nesirengia artimiausiu metu paskelbti pareiškimo, kuriame rinkėjams būtų paaiškinta susidariusi situacija ir kaip ją vertina Panevėžio konservatoriai.

matuzas.lt nuotr./Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė
matuzas.lt nuotr./Vito Matuzo žmona Danutė Matuzienė

„Vertinti reikia tik faktus, kurie susiję su mūsų partijos nariais. Šiandien žinomas tik toks faktas, kad vieno partijos nario žmona, kuri nepriklauso mūsų partijai, yra sulaikyta. Nieko daugiau nežinome, todėl ir nieko vertinti artimiausiu metu neketiname,“ – sakė V.Trofimovas.

V.Trofimovas teigė, kad TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkas V.Matuzas su šiuo įvykiu niekaip nėra susijęs, tai daugiau jo šeimos, o ne visos partijos problema, todėl ir nėra ką vertinti.

„Gruodžio pabaigoje turėtų vykti TS-LKD Panevėžio skyriaus tarybos posėdis, gal tada, jeigu bus daugiau aiškumo, pats pirmininkas V.Matuzas ką nors ir paaiškins. Žinoma, tai priklausys ir nuo pačio V.Matuzo, nes tai jo šeimos problema ir jis nebūtinai dėl to turi aiškintis partijai,“ – sakė V.Trofimovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min