Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas prokuratūrai grąžino papirkimu įtariamo Šiaulių mokesčių inspekcijos vadovo bylą

Teisingumo svarstyklės
Photos com. nuotr. / Teisingumo svarstyklės
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kelmės rajono apylinkės teismas penktadienį prokuratūrai grąžino papirkimu ir piktnaudžiavimu įtariamo Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Evaldo Vaineikio bylą.

Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas BNS sakė, kad grąžinti bylą prašė kaltinamieji ir jų gynėjai.

Teismas konstatavo, kad tiriant įrodymus paaiškėjo, jog šios baudžiamosios bylos aplinkybės nėra pakankamai aiškios, kaip teigė bylą perdavusi Šiaulių apygardos prokuratūra, todėl kaltinamųjų ir jų gynėjų prašymas laikomas teisėtu ir pagrįstu.

Be to, nustatyta, kad ikiteisminio tyrimo metu kaltinamieji neturėjo galimybės pateikti prašymų ir nušalinimų, perduodant bylą į teismą nesusipažino su bylos medžiaga.

Kelmės rajono apylinkės teismo nutartis dėl bylos grąžinimo prokurorui yra galutinė ir neskundžiama.

E.Vaineikio, verslininko Jono Kungio ir buvusio Šiaulių policijos komisaro byla teismui buvo perduota pagreitinto proceso tvarka. Tokiu būdu nagrinėjamos bylos, kai yra aiškios įvykio aplinkybės.

Teisės aktai numato, kad esant aiškioms nusikalstamos veikos padarymo aplinkybėms prokuroras turi teisę nuspręsti užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka, t. y. per dešimt dienų nuo veikos padarymo dienos kreiptis į teismą dėl bylos nagrinėjimo. Byla dėl galimo papirkimo ir piktnaudžiavimo Kelmės teismą pasiekė lapkričio 11 dieną - praėjus vos kelioms paroms po įvykio.

E.Vaineikis įtariamas papirkimu ir piktnaudžiavimu. Jis buvo sulaikytas lapkričio 9 dieną darbo vietoje ir netrukus nušalintas nuo pareigų.

Bylos duomenimis, E.Vaineikis kaltinamas bandymu papirkti J.Kungio bendrovės "Butrema" bylą tiriantį prokurorą E.Armalą - jam į kabinetą lapkričio 3-iosios rytą atnešė 100 litų kainuojantį butelį konjako ir 14 litų vertės raudonųjų ikrų skardinę.

Per ankstesnį posėdį E.Armalas teismui pasakojo, kad E.Vaineikis buvo atėjęs į jo kabinetą, prieš tai jam paskambinęs telefonu. Liudytojo teigimu, svečias įteikė popierinį paketą. Kai prokuroras pareiškė, jog negeria alkoholio, Mokesčių inspekcijos vadovas numojo ranka ir išėjo.

Prokuroras teigė netrukus po įvykio surašęs tarnybinį pranešimą apie įvykį ir jį pateikęs Šiaulių apygardos vyriausiajam prokurorui.

E.Vaineikis savo kaltės dėl pateiktų kaltinimų nepripažino. Jis pareiškė, kad parodymus duos po liudytojų apklausos.

Kaltės teisme nepripažino ir kiti du kaltinamieji - verslininkas J.Kungys bei buvęs Šiaulių miesto policijos vyriausiasis komisaras V.Maigys. Jie taip pat tvirtino parodymus duosiantys po liudytojų apklausos. J.Kungiui ir V.Maigiui pateikti įtarimai kurstymu piktnaudžiauti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min