Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką besikuriančiam Lietuvos liaudies buities muziejui padovanojo A.Brazauskas?

Kaimiška aplinka.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Lankytojų mėgstamas Lietuvos liaudies buities muziejus patiko ir prezidentui A.M.Brazauskui.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvai atsisveikinant su šeštadienį po sunkios ligos užgesusiu pirmuoju Lietuvos tautos išrinktu prezidentu Algirdu Mykolu Brazausku prisimenami jo nuveikti darbai ne tik politikos srityje.

Mažai kam žinoma, jog šio politiko iniciatyva Kaišiadorių rajone, Rumšiškėse, iki šiol veikiantis Lietuvos liaudies buities muziejus tapo „civilizuotu“ – jame nutiesti ir išasfaltuoti keliai.

Didžiausia etnografinė ekspozicija po atviru dangumi pradėta kurti 1966 metais. O pirmieji pastatai muziejaus teritorijoje pradėti statyti po metų, 1967-aisiais.

„Tuo metu buvo labai sudėtinga gauti lėšų geriems keliams ir takams įrengti. O ką jau kalbėti apie muziejų, kuris dar tik kuriamas. Tačiau įsikišo a.a. A.M.Brazauskas, tuo metu buvęs Statybinių medžiagų pramonės ministru, ir reikalai pajudėjo. Galima sakyti, kad jo dėka muziejus gavo kelius“, – sakė Lietuvos liaudies buities muziejaus direktoriaus pavaduotojas muziejininkystei ir informacijai Eligijus Juvencijus Morkūnas.

Pasak ilgamečio muziejaus darbuotojo, netrukus visoje Tarybų Sąjungoje pavyzdiniu tapusiame Lietuvos liaudies buities muziejuje velionis A.M.Brazauskas vėliau lankėsi ne kartą. Ir ne tik su oficialiomis delegacijomis, bet ir su artimaisiais.

Rumšiškėse esantis muziejus lankytojus priima nuo 1974 metų. Tuo metu jame jau buvo iš įvairių Lietuvos regionų perkelti 57 pastatai, įrengtos 6 sodybos. Vėliau muziejus buvo plečiamas, statomi nauji pastatai. Nauji eksponatai muziejų papildo iki šiol.

SPECIALI A.M.BRAZAUSKUI SKIRTA RUBRIKA

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min