Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dailininko Marcinkevičiaus paveikslas nugalėjo!

V. Marcinkevičiaus paveikslas „XXI amžiaus Madona“
Paveikslo nuotrauka / V. Marcinkevičiaus paveikslas „XXI amžiaus Madona“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos dailininkas Vilmantas Marcinkevičius džiaugiasi tarptautine pergale – jo paveikslas „XXI amžiaus Madona“ nugalėjo didžiausio pasaulyje menininkų socialinio tinklalapio „Saatchi Online“ paskelbtą konkursą. Internautų balsai iš viso pasaulio lėmė, kad lietuvio kūrinys, aplenkęs daugiau nei 30 tūkstančių konkurentų darbų, išplėšė pergalę, už kurią menininkas gaus piniginę premiją ir teisę demonstruoti savo paveikslą vienoje didžiausių pasaulyje šiuolaikinio meno galerijų „Saatchi“ Londone.

Konkursas „Saatchi Showdown“ tęsėsi maždaug pusę metų: 12 etapų nugalėtojai prieš dvi savaites susirungė finale. Galiausiai konkurse liko V. Marcinkevičiaus ir kinų menininko Wenqin Chen darbai. Pirmadienį 11 valandą Lietuvos laiku balsavimas internetu baigėsi, pergalė atiteko Lietuvos atstovui.

„Saatchi“ vardas meno pasaulyje asocijuojasi su meno pasaulio žvaigždėmis, todėl vien prisiliesti prie šios galerijos sienų buvo mano vidinė siekiamybė.„Šis konkursas man reiškia labai daug – „Saatchi“ vardas meno pasaulyje asocijuojasi su meno pasaulio žvaigždėmis, todėl vien prisiliesti prie šios galerijos sienų buvo mano vidinė siekiamybė. Rudenį, kai vaikščiojau su žmona Londone, svajojau, ko noriu iš gyvenimo. Tada pasakiau kad norėčiau, jog mano kūriniai atsidurtų tokio lygio galerijoje kaip „Saatchi“. Tai atrodė, kaip svajonė norėti skraidyti... Kad per pusmetį ji gali realizuotis, atrodo neįtikėtina, – praėjus vos porai valandų po laimingos balsavimo pabaigos pirmadienį sėkme negalėjo patikėti V.Marcinkevičius. – Mano paveikslui pavyko aplenkti maždaug 30 tūkstančių konkurentų darbų. Sunku įsivaizduoti, kaip mano darbui pavyko per tokį kiekį paveikslų „prasikošti“ ir likti matomam.“

Menininkas prisipažino, kad dalyvavimas šiame konkurse ir rezultatų laukimas buvo ilgam prikaustęs prie kompiuterio ir pareikalavo daug nervų.

„Paskutinę savaitę balsavimo rezultatai labai dažnai keisdavosi. Vakar dieną kinų menininkas buvo išsiveržęs į priekį, vakare pirmavau jau aš, šiandien iš ryto – vėl kinas buvo priekyje, tačiau paskutinę konkurso balsavimo minutę mano reitingas buvo 6,57, o jo – 6,5. Galėjo laimėti bet kuris, bet pasisekė man – labai džiaugiuosi“, – 15min.lt sakė dailininkas.

Laimingas menininkas svarsto, kas padėjo jo kūriniui „XXI amžiaus Madona“ patekti į finalą ir pagaliau iškovoti pergalę.

„Manau, kad mano darbo spalvinė kombinacija buvo dėkinga, nes leido paveikslui išsiskirti iš kitų darbų. Madonos pozicija su apnuoginta krūtine, tas kūdikis su pjautuvu – komunizmo tema, matyt, vis dar aktuali pasaulyje“, – mintimis dalijosi V.Marcinkevičius.

Atsirado šansas, kad į mano kūrinį pažvelgs kažkokios įtakingos akys.Dailininkui už pergalę atiteks 1000 svarų vertės premija ir galimybė paveikslą eksponuoti garsiojoje galerijoje „Saatchi“. Menininkas jau gavo oficialų laišką iš „Saatchi“, kuriame ne tik sveikinama ir prašoma atsiųsti laimėjusį paveikslą –  laiške pranešama, kad „XXI amžiaus Madonai“ bus stengiamasi rasti kolekcininką ir garbingai parduoti.

„Vakarų pasaulyje kūrinio pardavimas yra didžiulis įvertinimas. Galerijoje „Saatchi“ lankosi pagrindinis pasaulio kolekcininkų šimtukas. Todėl atsirado šansas, kad į mano kūrinį pažvelgs kažkokios įtakingos akys“, – toliau svajoja dailininkas ir pabrėžia, kad „Saatchi“ galerijos parodos dažnai tampa lankomiausios pasaulyje.

Menininkas dėkoja visiems 15min.lt skaitytojams, kurie prisidėjo prie jo pergalės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min