Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

EK pirmininkas atidavė pagarbą Baltijos kelio dalyviams

Manuelis Barroso
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Manuelis Barroso
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso sekmadienį atidavė pagarbą Baltijos kelio dalyviams, pareikšdamas, kad šis įvykis atmintyje išliks „už laisvę ir demokratiją kovojančio žmogaus dvasios stiprybės įrodymu.“

EK pirmininko pareiškime pabrėžiama, kad praėjus dviems dešimtmečiams Baltijos šalys gali remtis Europos Sąjungos solidarumu.

„Šiandien noriu pagerbti tuos, kurie prieš 20 metų susikibo rankomis taikiai reikšdami savo valią ir solidarumą. Per tą laiką Estija, Latvija ir Lietuva sugrįžo į Europą ir praturtino ją savo kultūra, istorija ir ekonominiu potencialu. Tapusios svarbia Europos šeimos dalimi, jos dabar gali remtis Europos Sąjungos solidarumu. Mūsų atmintyse Baltijos kelias liks už laisvę ir demokratiją kovojančio žmogaus dvasios stiprybės įrodymu“, – sakoma EK pirmininko pareiškime.

Lietuva, Latvija ir Estija sekmadienį mini Baltijos kelio akciją, kuri įvyko 1989 metų rugpjūčio 23 dieną, minint stalininės Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos pasirašyto Molotovo-Ribentroppo pakto ir jo slaptųjų protokolų, kuriais neteisėtai pasidalyta Europa, 50-ąsias metines.

Akcijos metu už rankų susikibę trijų Baltijos šalių piliečiai sudarė gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino. Baltijos kelyje dalyvavo apie 2 mln. žmonių.

Po dvejų metų pasaulis pripažino nepriklausomas Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybes.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min