Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klivlando lietuvių kredito uniją apvogęs Aleksas Spirikaitis kalės 10 metų

Aleksas Spirikaitis
FTB nuotr. / Aleksas Spirikaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs uždarytos lietuvių kredito unijos „Taupa“ vadovas Aleksas Spirikaitis pirmadienį nuteistas 10 metų nelaisvės federaliniame kalėjime. Be to, jis turės padengti 15 mln. dolerių žalą. Tokią bausmę teismas lietuvių kilmės A.Spirikaičiui skyrė už tai, kad jis prisidėjo prie kredito unijai priklausiusių 15 mln. dolerių iššvaistymo ir pats asmeniškai pasisavino 4 mln. dolerių. Tai didžiausia iššvaistyta suma JAV kredito unijų istorijoje, rašo cleveland.com.

52 metų A.Spirikaitis 2001–2013 metais iš „Taupos“ į savo asmeninę kišenę įsidėjo 4,2 mln. dolerių. Už 1,6 mln. dolerių jis pasistatė prabangų namą Solone, Klivlando priemiestyje, už 50 tūkst. dolerių išsipirko tribūną Klivlando „Browns“ stadione, įsigijo devynis automobilius.

Be to, už 100 tūkst. dolerių A.Spirikaitis sukaupė pusiau automatinių ginklų arsenalą, kurį laikė kooperatyvo patalpose.

Nėra didesnės bausmės, nei žinoti, kaip kenčia mano šeima, kaip visus įskaudinau, – sakė A.Spirikaitis.

A.Spirikaičio advokatas prašė bausmę jo ginamajam sušvelninti, nes jis bandė rasti būdą, kaip atlyginti žalą nukentėjusiesiems. Be to, buvo pažymėta, kad jis augina specialių poreikių turinčius dvynius.

Tačiau teisėjas pažymėjo, kad yra pakankamai žema pasinaudoti savo vaikų sveikata tikintis naudos sau.

Pats A.Spirikaitis savo kaltę visiškai pripažino ir pridūrė, kad kalėjimas jam – ne baisiausia bausmė.

„Nėra didesnės bausmės, nei žinoti, kaip kenčia mano šeima, kaip visus įskaudinau“, – sakė jis.

Lietuvių kredito unija „Taupa“ buvo uždaryta pernai liepą. Federaliniam tyrimui pradėjus tyrimą dėl jos lėšų iššvaistymo A.Spirikaitis užsibarikadavo namuose, o paskui pabėgo ir tris mėnesius slapstėsi. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min