Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prastėjanti ekonomika ir didėjantis antisemitizmas Prancūzijos žydus verčia emigruoti į Izraelį

Marine Le Pen šalininkų mitingas Paryžiuje
„Scanpix“ nuotr. / Prancūzijos žydams kelia nerimą didėjanti Marine Le Pen vadovaujamo Nacionalinio fronto, kurio mitingas Paryžiuje užfiksuotas nuotraukoje, įtaka.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prastėjanti Europos ekonomika ir didėjantis antisemitizmas, kurį iliustruoja kraštutinių dešiniųjų pergalė Prancūzijoje per Europos Parlamento rinkimus, verčia šos šalies žydus emigruoti į Izraelį. Vien šįmet iš Prancūzijos jau emigravo apie 2 500 žydų. Dar tiek pat imigrantų iš Prancūzijos Izraelis tikisi sulaukti iki metų pabaigos.

Tai sudaro procentą visų Prancūzijos žydų, o žydų emigracijos lygis yra aukščiausias nuo Šešių Dienų karo, vykusio 1967 metais.

Situaciją aštrina tai, kad daugumą (24 iš 74) vietų Europos Parlamente Prancūzijoje laimėjo kraštutinių dešiniųjų pažiūrų partija Nacionalinis frontas.

Įžeidimų sulaukiame kone kasdien, teigia vietos žydų bendruomenė. Tačiau tai niekis, palyginti su įvykiais kaimyninėje Belgijoje, kur Prancūzijos pilietis įtariamas įvykdęs kruviną išpuolį Žydų muziejuje. Gegužės 24 dieną Belgijoje šaulys nužudė 4 žmones.

Lėtėjanti Prancūzijos ekonomika, kurioje jaunimo nedarbas siekia net 25 procentus, palyginti su 11 proc. Izraelyje, nėra prasčiausia, kas gali nutikti. Prancūzija turi vieną stipriausių socialinės apsaugos sistemų pasaulyje bei aukščiausius pragyvenimo standartus.

Tačiau Izraelio žydų agentūrai Paryžiuje vadovaujanti Ariel Kandel teigia, jog „niekas anksčiau nebūtų pagalvojęs, kad gyvenimas Izraelyje taps patrauklesniu už gyvenimą Prancūzijoje“.

Prancūzija yra trečia šalis po Jungtinių Valstijų ir Izraelio pagal gyventojų žydų skaičių.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min