Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į gatves išvilios muzikos jėga

„Grock“ studijos auklėtiniai Gatvės muzikos dienos renginyje dalyvauja kasmet. Šiemet muzikuoti ketina apie šimtas jaunųjų studijos muzikantų.
J.Andriejauskaitės nuotr. / „Grock“ studijos auklėtiniai Gatvės muzikos dienos renginyje dalyvauja kasmet. Šiemet muzikuoti ketina apie šimtas jaunųjų studijos muzikantų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įvairių stilių muzikantai visoje Lietuvoje jau derina gitaras, vokalistai mankština balso stygas, repetuoja ir ruošiasi muzikaliausiam metų renginiui – Gatvės muzikos dienai. Muzika visa jėga užlies ir Klaipėdos viešąsias erdves.

Muzikantai ir atlikėjai įsikurs Danės krantinėje, Stoties rajone, senamiesčio gatvelėse bei skveruose. Viliamasi, kad trečią kartą vyksianti Gatvės muzikos diena šiemet uostamiestyje nuaidės plačiau ir garsiau, nei ankstesniais metais.

„Šią dieną visas miestas tarsi nubunda, labai smagu matyti tiek daug žiūrovų ir dalyvių. Tokia diena galėtų būti net ne vieną kartą metuose“, – sakė Gatvės muzikos dienoje jau dalyvavusi ir šiemet pasirodysianti studijos „Grock“ auklėtinė, Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientė Greta Medelytė. 

Šios studijos auklėtiniai Gatvės muzikos dienos renginyje dalyvauja kasmet. Ir rytoj nuo popietės, 13 val. iki pat 20 val. pasikeisdami ties „Memelio“ restoranu gros apie šimtas jaunųjų studijos muzikantų. Daugelio repertuaras bus gana trumpas, tad pasireikšti spės visi.

Įtrauks miestiečius
Šios dienos fenomenas – galimybė visiems pademonstruoti muzikos jėgą, sutelkiančią žmones. Džiaugiuosi šia iniciatyva, juk nebūtinai tik žvaigždės grojimas provokuoja dėmesį, svarbu muzikavimas, netikėtumas, - sakė L.Švirinas.
„Kadangi mūsų studijos kredo yra kiek įmanoma skatinti jaunimo kūrybingumą, skambės daug originalių dainų, kurios ne visiems žinomos“, – sakė studijos vadovas Linas Švirinas. Jis žadėjo, kad į muzikavimą bus įtraukti ir miestiečiai. 

„Raginame muzikuojančius žmones prisijungti prie mūsų. Pernai išmėginome ir pasisekė, tad šiemet kartosime. Su savimi turėsime daug mušamųjų instrumentų ir siūlysime praeinantiems juos pamušti“, – planais dalijosi L.Švirinas. Pasak jo, šiame renginyje bus daug spontaniškų dalykų, kurie ir turi atsirasti gatvėje – be jokios režisūros ar grafiko. Studijos vadovas teigė pagal nuogirdas sprendžiantis, kad šiemet mieste bus daugiau renginio dalyvių ir viskas bus „gerokai stipriau“.

„Įkursiu fondą ir Andriui Mamontovui įteiksiu premiją, – juokavo studijos vadovas. – Už idėją ir ne tik – juk ne blogesnių idėjų turi daugelis, bet A.Mamontovas turi autoriteto galią, kuri per kelis metus šį reikalą pavertė tuo, koks jis yra dabar“.

Nuo džiazo iki klasikos

Gatvės muzikos dieną miestiečius džiugins Klaipėdos muzikos mokyklų auklėtiniai. J.Karoso muzikos mokyklos direktorius Sigitas Kusas „15min“ sakė, kad šioje įstaigoje buvo pakabintas kvietimas dalyvauti renginyje ir visi norintys galėjo užsirašyti. Dalyvauti panoro per 60 jaunųjų muzikantų. Iš viso mokykloje ugdomi 537 moksleiviai.

„Pernai auklėtiniai irgi dalyvavo, bet jų buvo mažiau. Manau, vaikams tai puiki proga pasirodyti, juk gatvės muzikantai bus stebimi žiūrovų. Jie sugros po kūrinuką ir pristatys įvairią muziką – džiazą, klasikinę ir populiariąją“, – sakė S.Kusas. Moksleiviai porą valandų ties džiazo restoranu „Kurpiai“ gros įvairiais instrumentais – akordeonais, saksofonais ir kitais. Danės krantinėje, Šiaurinio rago link turėtų pasirodyti ir 15-kos akordeonistų ansamblis.

J.Kusas džiaugėsi Gatvės muzikos diena ir teigė, kad tokių dienų galėtų būti ir daugiau. „Lenkijoje, Krokuvos aikštėje kasdien grojama tai vienais, tai kitais instrumentais, galbūt studentai taip ir uždarbiauja. Galėtų ir pas mus taip būti“, – sakė mokyklos direktorius.

Netrūks originalių projektų

Tomo Pikturnos nuotr./Muzikantai
Tomo Pikturnos nuotr./Muzikantai

Gatvės muzikos dienos dalyvių registracija baigta prieš savaitę. Pasak Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Sandros Mažulytės, renginyje turėtų dalyvauti apie 200 muzikantų – daugiau nei pernai. Tiesa, kasmet pasitaiko tokių, kurie nesiregistruoja, o pasiėmę gitarą groja kur sumanę.

„Yra jau dalyvavusių, yra naujų jaunųjų atlikėjų. Džiugu, kad jie prisijungia, suteikdami galimybę klausytojams pasidžiaugti kuo įvairesne muzika“, – kalbėjo specialistė.

Gatvės muzikos dienoje skambės ir nauji projektai – Šiaurinio rago link vyks DJ Saga projektas, kuriame susilies perkusija, fleita, gitara ir kiti instrumentai. Kaip ir pernai, didžėjų komanda pasirodys ir prie Meridiano. Čia gros net 15-os Lietuvoje ir už jos ribų žinomų jaunų ir talentingų miesto DJ‘ų komanda.

Muzika liesis ir kitose erdvėse – Meno kieme, Teatro aikštėje, Turgaus ir Tiltų gatvių sankryžoje, kitose senamiesčio erdvėse, taip pat ir prie stoties esančiame klube „Roxy“.

Pasak S.Mažulytės, nors planuota, kad šiemet muzika skambės maždaug dešimtyje vietų, geografija kiek išsiplėtė. Gatvės muzikos diena vyks ir Frydricho pasaže, Šiaurinio rago link, iš čia bus galima patekti ir į „Memelio miestą“, kur duris atvers „Švyturio menų dokas“.

Gatvės muzikos diena skirta ne tik jaunimui – muzikos, įtiksiančios ir jų skoniui, galės rasti ir senjorai. Jie kviečiami rinktis Tiltų gatvėje, prie sporto prekių parduotuvės. Čia nuo vidurdienio iki maždaug 17 val. gros aktyvūs pagyvenusių žmonių kolektyvai.

Komentarai
Šioje istorijoje Muzika, Gatvės muzikos diena, Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min