Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzika prikels Laisvės alėją

Gatvės muzikos dienos Kaune organizatoriai neabejoja – ir dalyvių, ir žiūrovų skaičiumi šių metų šventė pranoks prieš tai buvusias.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gatvės muzikos dienos Kaune organizatoriai neabejoja – ir dalyvių, ir žiūrovų skaičiumi šių metų šventė pranoks prieš tai buvusias.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį Kauno Laisvės alėja virs kūrybiškumo ir įvairiausios muzikos oaze – centrinėje miesto dalyje trečius metus iš eilės vyks Gatvės muzikos diena.

Į šešias zonas padalinta centrinė miesto gatvė, daugiau nei 100 atlikėjų ir grupių, grojančių pačių įvairiausių stilių muziką, bei tūkstančiai besišypsančių žiūrovų – būtent taip šeštadienį, nuo 12 val., atrodys pastaruoju metu ne pačius geriausius laikus išgyvenanti Laisvės alėja.

„Vakar buvo užsiregistravę 95 atlikėjai ir grupės, tačiau žinome, kad ne vienas žmogus ateis pagroti ir neužsiregistravęs, tad muzikantų skaičius tikrai perkops šimtą. Tokiu būdu tapsime antru pagal muzikantų skaičių miestu Lietuvoje“, – šypsojosi Gatvės muzikos dienos koordinatorė Kaune Dovilė Butnoriūtė, prisiminusi, jog pernai Laisvės alėjoje muzikos garsais dalijosi maždaug 70 atlikėjų bei grupių.

Šventės metu Laisvės alėja bus padalinta į 6 zonas. Gatvės muzikos dienos renginiai tęsis nuo  Muzikinio teatro sodelio iki pat Nepriklausomybės aikštėje esančio soboro. Tiesa, iš pradžių buvo planuota šventę „sutalpinti“ iki A.Mickevičiaus gatvės, tačiau, anot D.Butnoriūtės, dėl didžiulio groti panorusių muzikantų skaičiaus šventės teritoriją teko skubiai išplėsti.

Pasak D.Butnoriūtės, savo mėgstamo stiliaus muzikos suras kiekvienas, šeštadienį užsukęs į Laisvės alėją. 6-iose šventės zonose lankytojai galės išgirsti gotikinį roką, folklorą, instrumentinį post-roką, klasikinės muzikos kūrinius, solinės gitaros skambesį, ritminių būgnų muziką, dainuojamąją poeziją, house ir progressive kūrinius, hiphopo ritmus, rokenrolą, džiazą, bliuzą, funk muziką ir dar daugiau.

Tuo pačiu metu Kaune vyks ir kitas didžiulis muzikinis renginys – festivalis „Kaunas Jazz 2010”. Paklausta, ar nebijo gilias tradicijas turinčio festivalio konkurencijos, D.Butnoriūtė papurtė galvą.
„Abiejų renginių koncepcijos yra gana skirtingos. Be to, mus vienija muzika, ta pati teritorija, tad mes draugausime, – šypsojosi mergina, pasidžiaugusi, jog šiais metais į Gatvės muzikos dieną visai kitaip žvelgia ir Laisvės alėjoje dirbantys verslininkai. – Anksčiau reikėdavo ieškoti elektros lizdų, o dabar visi kviečia, visi nori, jog prie jų būtų grojama.“

Lietus nebaisus

Kadangi daugelis Gatvės muzikos dienos pasirodymų vyks po atviru dangumi, šventės rengėjai neslepia su nerimu sekantys į orų prognozes. „Tikimės, kad muzika prasklaidys debesis, – optimizmo nestokoja D.Butnoriūtė, tačiau pridūrė, jog net lietus tikrai nesužlugdytų renginio. – Kažkiek atlikėjų priimtų „Akropolis“, be to, dalis pasislėptų Laisvės alėjos kiemuose.“

Prašo nereikalauti pinigų

D.Butnoriūtė akcentavo, jog visiems Gatvės muzikos dienos metu pasirodysiantiems atlikėjams galioja vienintelė taisyklė – praeiviams nebrukti kepurių ir neprašinėti pinigų. „Kadangi visuomenėje vyrauja stereotipas, jog gatvės muzikantas yra elgeta, kišantis kepurę, mes nerekomenduojame kepurių kišti šventės metu. Žmonės, matydami gatvės muzikantą, dažnai lenkia jį ratu. Ir būtent tas kepurės kišimas žmonių nekviečia paklausyti muzikos ir savanoriškai įvertinti kūrybą. Mes skatiname kepures pasidėti šalia ir leisti klausytis“, – pabrėžė šventės koordinatorė Kaune, paminėjusi, jog Gatvės muzikos dienos uždarymas įvyks 20 val. prie Soboro, kur visi norintys galės dalyvauti masinėje „Drum2gether“ būgnų improvizacijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min