Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangą linksminantis Misteris Arkadas: „Klounui žmonės nedrįsta nesišypsoti“

Arkadijus Vinokuras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Arkadijus Vinokuras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Palangoje neįmanoma nepastebėti neįprasto poilsiautojo – klouno. Tuo metu, kai visi vilki vėjo perpučiamais, lengvučiais drabužiais, šis J. Basanavičiaus gatve vaikštinėja pasipuošęs elegantišku kostiumu. Mandagiai kalbina praeivius ir visų be išimties veiduose įžiebia šypsenas. Po klouno kauke slepiasi žurnalistas, aktorius, politikos apžvalgininkas, kelių knygų autorius Arkadijus Vinokuras.

– Ką veikiate karščiu alsuojančioje Palangoje?

– Mano geras draugas Petras Variakojis, vadovaujantis „Baltijos cirkui“, paprašė pagalbos. Šiuo metu cirkas su savo programa vieši Klaipėdoje. Tačiau vienas iš žonglierių susižeidė koją. Kad užpildytų programoje jo pasirodymo laiką, pakvietė mane. Cirko pasirodymai rengiami ne kiekvieną dieną. Kai neinu į cirko areną, traukiu į Palangą. Juk ir jos poilsiautojus reikia palinksminti.

– Dažnai tenka girdėti, esą, Palangoje vyrauja popso kultūra. Ar jūsų personažas čia pritampa?

– Žinoma. Dar niekas manęs nepasmerkė ir nepasityčiojo.  Mane daug kas atpažįsta net  ir po klouno kauke. Patys poilsiautojai užkalbina. Labai malonu, kai atpažįsta studentai, kurie dar neseniai paliko mokyklų suolus.

Švietimo įstaigose dažnai rengiu spektaklius, tad neįtikėtinai malonu, kuomet jau užaugusi mano publika nepamiršta nuotaikingojo klouno Arkado.

Kai kurie praeiviai nori leistis į diskusijas su manimi kaip su žurnalistu, apžvalgininku. Pakritikuoja žiniasklaidoje išsakytas mano mintis. O aš tik nusišypsau ir pataisau, kad dabar esu ne Arkadijus Vinokuras, o misteris Arkadas. Šypsosi ir visi, kas mane pamato.  O juk juoko ir geros nuotaikos dozė dar niekam nepakenkė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Arkadijus Vinokuras
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Arkadijus Vinokuras

– Gal kiekviename mieste reikėtų tokio gatvėje vaikštinėjančio ir aplinkiniams nuotaiką keliančio klouno? Tuomet visi dažniau šypsotumėmės.

– Kartą mane buvo nusamdęs Švedijos atrakcionų parkas. Tereikėjo vaikštinėti jo takeliais ir kalbinti lankytojus. Iš tiesų, rezultatas buvo stulbinantis. Visi šypsojosi, spinduliavo gera nuotaika, o pasibaigus sezonui gavau pasiūlymą dar trejiems metams į priekį būti atrakciono parko lankytojų linksmintoju.

Miestuose vaikštinėjantis koks  raudonnosis klounas tikrai įpūstų gerą nuotaiką. Žmonės nedrįstų nesišypsoti.

– Supažindinkite su  klounu, kuris sugeba įžiebti tūkstančius šypsenų nuolat kažkur skubančioje minioje.

– Mano klounas yra visiškai kitoks, nei esate pratę matyti. Jis neturi  rusiškiems klounams  būdingų bruožų ar atributų. Jis nėra ir itališko tipo klounas. Jis yra miesto klounas. Turi jis ir kaklaraištį, ir kostiumą, ir skrybėlę. Nešinas savo raudonu lagaminu jis nuolat kažkur keliauja.

Tad nenustebkit, jei Palangoje, J. Basanavičiaus gatvės viduryje ar tiesiog pliaže klounas Arkadas jūsų paklaus, kur čia sustoja traukinys?

– Matau, ne tik linksminate praeivius, o užsiimat ir  švietėjiška veikla. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Arkadijus Vinokuras
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Arkadijus Vinokuras

– Pristatinėju savo naujausią knygą visai šeimai apie Lietuvos istoriją „Tadas ir Misteris Arkadas: Mano Lietuva“.

Ją rašydamas galvojau apie vaikus, žinančius, kur yra Londonas ar Niujorkas, bet nežinančius, kur yra Trakai ar Kernavė. Rašiau ją tardamasis su mokytojais.

Išėjo toks komiksų ir eilėraščių derinys.

Svarbu buvo faktus pateikti taip, kad mažieji skaitytojai Lietuvos istoriją įsimintų  lengvai, tad ėmiau viską ir sueiliavau:

„Štai sapnuoja Gediminas

Vilką staugiant geležinį.

Sako: – kur Neris,

Vilnelė švyti,

Pastatyk tu aukštą pilį.“

Taip ir eiliuoju vaikštinėdamas po Palangą ir plačiais visiems šypsodamasis. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min