-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

JAV paminės Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines masiniu pasibučiavimu ir trimito garsais

Jungtinėms Valstijoms minint Antrojo pasaulinio karo pabaigos 65-ąsias metines Niujorko Taimso aikštėje bus atkurtas istorinis pasibučiavimas, o trimitininkai visoje šalyje sugros gedulingą melodiją „Taps“.
Žmonės mėgins atkartoti nuotrauką, kurioje matomas nežinomas jūreivis bučiuoja Taimso aikštėje slaugę Edith Shain.
Žmonės mėgins atkartoti nuotrauką, kurioje nežinomas jūreivis Taimso aikštėje bučiuoja slaugę Edith Shain. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rugsėjo 14 dieną bus minima pergalė prieš Japoniją 1954 metais, užbaigusi didžiausią XX amžiaus konfliktą.

Džiaugsmą dėl šios pergalės įamžino fotografo Alfredo Eisenstaedto nuotrauka, kurioje matomas nežinomas jūreivis, Taimso aikštėje bučiuojantis slaugę Edith Shain. Šią akimirką ketinama atkurti masiniu pasibučiavimu, kuris šeštadienį įvyks prie 7,5 metrų statulos, vaizduojančios šią porą.

Manoma, kad nuo Atlanto ir Ramiojo vandenyno pakrantės „Taps“ melodiją sugros apie šeši tūkstančiai trimitininkų, taip pat vyks daugybė atminimo ceremonijų Antrojo pasaulinio karo memorialuose ir miestų rotušėse, sakė organizatoriai.

Taip pat paskelbta, kad nuo šiol Pergalės prieš Japoniją diena vėliau bus minima rugpjūčio antrąjį sekmadienį.

E.Shain mirė birželį, būdama 91 metų. Ji nesulaukė savo pastangų paskelbti Antrojo pasaulinio karo pabaigos metines nacionaline atminimo diena galutinių rezultatų: JAV Kongresas šią rezoliuciją paskelbė liepą.

Dėl A.Eisenstaedto nuotraukos E.Shain tapo garsenybe ir norėjo pasinaudoti šia šlove kilniems tikslams, sakė kampanijos „Išlaikykime gyvą 1945-ųjų dvasią“ nacionalinis koordinatorius Warrenas Heggas.

„Edith gyvenimo misija išties tapo siekis, kad ši diena būtų paskelbta nacionaline, kad kasdien kas nors pagalvotų apie tą rugpjūčio sieną, kai mergina buvo pabučiuota Taimso aikštėje, kad žmonės apie tai galvotų giliau“, – aiškino W.Heggas.

„Ji sakė, kad mums reikalinga diena atminti visiems tos kartos paprastiems vyrams ir moterims, kurie nuveikė tiek daug nuostabių žygių ir niekada nesulaukė tikro pripažinimo. Tie žmonės atlaikė Didžiąją depresiją, išgelbėjo Vakarų demokratiją, o vėliau tęsė savo pastangas ir atstatė pasaulį“, – pridūrė jis.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius