Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Naktigonėse“ – Oginskio istorija

Išleista nauja M. K. Oginskio plokštelė „Atsisveikinimas su Tėvyne“.
Išleista nauja M. K. Oginskio plokštelė „Atsisveikinimas su Tėvyne“.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Birželio 21-ąją, vasaros saulėgrįžos pirmadienį, literatūros ir muzikos „Naktigonių 2010“ I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje ypatingas vakaras-koncertas, kurio metu Klaipėdai bus pristatyta kompaktinė plokštelė – M. K. Oginskis „Atsisveikinimas su Tėvyne“.

Kunigaikštis Mykolas Kleopas Oginskis (1765–1833) – vienas iš 1794-ųjų metų sukilimo vadų, Vilniaus miesto Rotušės aikštėje iškilmingai prisiekęs, kad Tėvynės labui įneša „savąją dalį – turtą, darbą ir gyvenimą“, gyvenimo saulėlydyje karčiai apgailestaudamas prasitarė: „Jei ne tragiškas mano Tėvynės ir tautos likimas, būčiau tapęs kompozitoriumi...“

Pasitinkant istorinės asmenybės, įžymaus Abiejų Tautų Respublikos, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybinio veikėjo M. K. Oginskio 250-ąsias gimimo metines, Lietuvoje pirmą kartą (išskyrus pasaulinę šlovę pelniusį „Atsisveikinimą su Tėvyne“) įrašyti kiti jo kūriniai – polonezai, romansai balsui ir fortepijonui, „Tempo di menuetto“.

Kompaktinės plokštelės, kurioje Mykolo Kleopo Oginskio laiškų, knygų,  muziejaus fondų straipsnių fragmentus skaito aktorė Virginija Kochanskytė, o muzikinius kūrinius atlieka pianistė Šviesė Čepliauskaitė ir dainininkė Giedrė Zeicaitė, parengimą inicijavo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus (direktorius Vytas Rutkauskas),  leidėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ (direktorius Sigutis Jačėnas).

Pristatyme Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Renginių salėje dalyvaus Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas ir jubiliejinio albumo atlikėjos.

Teatro, televizijos ir kino aktorė Virginija Kochanskytė – UNICEF Geros Valios ambasadorė Lietuvoje – kuria kamerinių projektų scenarijus, juos režisuoja, taip įtvirtindama poetinio teatro artisto sampratą, o poezijos skaitymą – kaip savitą ir įdomų žanrą. Drauge su kitų sričių menininkais aktorė nuolat inicijuoja ir įgyvendina netikėčiausius teatralizuotus sumanymus, kuriuos žiūrovai mato tiek didžiuosiuose šalies meno festivaliuose, šventėse, tiek ir atokiausių Lietuvos miestelių kultūrinėse erdvėse.

Pianistė Šviesė Čepliauskaitė, baigusi studijas (1992 m.) ir meno aspirantūrą (2000 m.) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. J. Karnavičiaus kl.), koncertavo ne tik daugelyje Lietuvos miestų, bet ir Lenkijoje, Vokietijoje, Japonijoje, D. Britanijoje, Rusijoje, Estijoje, Olandijoje, Belgijoje. Didžiausią pianistės repertuaro dalį sudaro kompozitorių romantikų kūriniai. Jai ypač artima F. Chopino (1810–1849) kūryba. Šviesė Čepliauskaitė pirmoji Lietuvoje įrašė visų F. Chopino valsų kompaktinę plokštelę.

Dainininkė Giedrė Zeicaitė (sopranas) 1991–1996 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. I. Milkevičiūtės kl.) ir Graco meno universitete (prof. L. Sukis kl.). Dirba Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dainavimo katedros dėstytoja, S. Šimkaus konservatorijos dainavimo mokytoja. Dalyvavo daugelyje šalies ir tarptautinių festivalių, atliko pagrindines soprano partijas Europos teatrų operų pastatymuose, yra pelniusi ne vieną apdovanojimą konkursuose. Prancūzijoje solistei įteiktas Sir Georg Solti apdovanojimas, Austrijoje – Agnes-Jacobi prizas.

Renginio pradžia – 19 val. Įėjimas nemokamas. Vakaro metu unikalią kompaktinę plokštelę bus galima įsigyti be prekybinio antkainio.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min