Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemenčinės miškuose pasirodė partizanai

Partizanų karo rekonstrukcija
Partizanų karo rekonstrukcija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Saulėtą rudens savaitgalį Nemečinės pamiškėje tratėjo šūviai. Tik šį kartą tai nebuvo Lietuvos karių ir jų sąjungininkų pratybos. Nebuvo ir klastingo priešo antpuolio. LRT laida „Istorijos detekyvai“, kurią veda Virginijus Savukynas, sukvietė istorinių rekonstrukcijų mylėtojus, kad šie atkurtų Lietuvos partizanų kovų epizodus.

Partizanai kovojo su Sovietų armija, gelbėjo sužeistus draugus iš mūšio lauko, patyrė išdavysčių. Visi šie epizodai buvo filmuojami pasakojimams, kurie bus parodyti laidoje „Istorijos detektyvai“.

„Istorinės rekonstrukcijos yra labai svarbios, nes jos sužadina vaizduotę, nukelia mus į praėjusius laikus“, – sakė Virginijus Savukynas.

Partizanų karo rekonstrukcija
Partizanų karo rekonstrukcija

Istorijos detektyvai“ jau pasakojo apie jauną lietuvį Antaną Šilių, kuris įstojo į NKVD ir pranešinėjo sekamiems asmenims apie jiems gresiantį pavojų. Šį šeštadienį bus parodytas pasakojimas apie vieną drąsiausių partizanų operacijų: „sužadėtuves“ Marijampolėje.

Vėliau bus parodyti reportažai apie partizanus Žemaitį, Siaubą, A.Juozapavičiaus partizanų būrį, taip pat bus skirta dėmesio ir skaudžiai partizaninio karo pusei: išdavikams Kostui Kubilinskui, agentui „Kardas“.

„Pokario partizanų didvyriškumo suprasti neįmanoma neišsiaiškinus išdavystės niekšiškumo“, – teigia šios laidos prodiuseris Virginijus Savukynas.

Partizanų karo rekonstrukcija
Partizanų karo rekonstrukcija

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min