Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdovų rūmuose prasidėsiantis Lietuvos muziejų kelias kvies atrasti lobius ir įminti paslaptis

Valdovų rūmai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdovų rūmai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasitikdama Europos muziejų nakčiai ir Tarptautinei muziejų dienai skirtus renginius, Lietuvos muziejų asociacija skelbia ir šių metų Lietuvos muziejų kelio pradžią. Valdovų rūmuose atidarytas kelias iki pat rudens pradžios vingiuos per penkis šalies regionus ir pasibaigs Lazdijų krašto muziejuje.

„2014 m. Lietuvos muziejų kelio tikslas – ne tik supažindinti visuomenę su įvairiais muziejais, tačiau ir patraukliomis formomis prakalbinti juose sukauptas istorijos, kultūros ir meno vertybes, ugdyti istorinę ir kultūrinę savimonę, nacionalinį tapatumą ir pilietiškumą, suteikti galimybę visiems šviestis ir gilinti turimas žinias, turiningai ir kūrybingai leisti laisvalaikį“, – teigia Lietuvos muziejų asociacijos vadovas Raimundas Balza.

Jau trečius metus iš eilės rengiama Muziejų kelio iniciatyva šiais metais žengia į naują etapą: ja pradedamas penkerių metų Lietuvos muziejų kelių ciklas, susijęs su Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiu. Informacija apie šio kelio sklaidą bus fiksuojama specialiai šiai sukakčiai skirtoje knygoje. 2014 m. Lietuvos muziejų kelias „Atrastieji lobiai ir įmintos paslaptys“ ragins muziejų lankytojus įdėmiai ir kūrybingai pažvelgti į archeologines vertybes, atidengiančias baltų kultūros atmintį, krikščioniškosios Lietuvos senuosius amžius, intriguojančias rastais rankraščiais, lituanistinėmis vertybėmis ir pan.

Muziejų kelias, prasidėjęs šių metų gegužės 17–18 d. Europos muziejų nakčiai ir Tarptautinei muziejų dienai skirtais renginiais sostinės muziejuose, tęsis penkiuose Lietuvos regionuose. Iki birželio 15 d. vyksmas vyks Aukštaitijos muziejuose, nuo birželio 16 d. persikels į Žemaitijos regiono muziejus. Vėliau, nuo liepos 14 d., Muziejų kelio renginiai tęsis Mažosios Lietuvos muziejuose, iš kur nuo rugpjūčio 4 d. iškeliaus į Sūduvos regione esančius muziejus. Rugpjūčio 25 d. Lietuvos muziejų kelias baigsis Dzūkijos regiono muziejuose. Rugsėjo 15 d. paskutiniu renginiu Lazdijų krašto muziejuje ši tradicija tampanti iniciatyva atsisveikins iki kitų metų.

Lietuvos muziejų asociacijos vadovo teigimu, šių metų Muziejų kelyje dalyvaus daugiau kaip 50 įvairių muziejinių institucijų, kurios per kelis mėnesius ketina pakviesti į per šimtą edukaciją, muziką, meną ir teatrą apimančių renginių ne tik muziejuose, bet ir dvaruose, jų parkuose, piliakalniuose bei kitose erdvėse.

Kitais metais Lietuvos muziejų kelias plėtos liaudies meno grožio temą, o 2016 m. juo bus populiarinami dvarai ir juose sukauptos vertybės. 2017 m. Muziejų kelias sujungs tuos muziejus, kurie puoselėja su Vasario 16-osios kūrėjais ir puoselėtojais susijusias vertybes, o paskutiniais ciklo metais, 2018 m., ši iniciatyva skatins apmąstyti ir šiuolaikiškai išreikšti svarbiausius Lietuvos Respublikos laimėjimus tarpukario laikotarpiu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min