Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienos pokylis po 15 metų: labdara renkama vaikų ligoninei, norinčiųjų renginį sužlugdyti nebeliko

Vienos pokylio Jaunimo komitetas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Vienos pokylio Jaunimo komitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po dviejų savaičių, vasario 8 dieną, Vilniaus rotušėje valso ritmu vėl suksis Vienos pokylio svečių poros. Šis labdaringas renginys pirmą kartą Vilniuje surengtas prieš 15 metų, 1999 metų sausio 23-iąją. Tada jį globojo tuometis Austrijos ambasadorius ir premjero Gedimino Vagnoriaus žmona Nijolė, dalyvavo aukščiausi šalies vadovai, buvo surinkta 73 tūkst. Lt. Tačiau jau po metų labdaringą pokylį sužlugdė tuo metu „ubagų karaliumi“ vadintas gatvės politikas Vytautas Šustauskas. Vienos pokylis atgimė tik po kelerių metų.

Pirmasis Vienos pokylis 1999-aisiais buvo iškilmingas. Jame, be kitų svečių, dalyvavo ir aukščiausi šalies vadovai – prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma, tuometis Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis su žmona Gražina, ministras pirmininkas Gediminas Vagnorius su žmona Nijole.

Pirmo pokylio aukos – 73 tūkst. Lt

Tai buvo vienas pirmųjų labdaros renginių Lietuvoje, kurio metu, vienos-pokylis.com duomenimis, surinkta išties rekordinė suma – 73 tūkst. Lt, kurie atiteko Vilniaus universiteto vaikų ligoninei. Už surinktus pinigus ligoninė įrengė procedūrų kabinetą.

Nuotaiką drumstė tik po Rotušės langais triukšmavę V.Šustausko sukviesti žmonės. Šis skandalingasis marginalas prie Vilniaus rotušės surengė alternatyvų „ubagų balių“, į kurį pokylio dieną V.Šustauskas sukvietė ir atvežė autobusais apie 200 žmonių. Jie klegesiu pasitiko atvykusius svečius, gerokai įkaitindami atmosferą.

Nuolatiniai Vienos pokylio dalyviai politikas Juozas Olekas su žmona
Nuolatiniai Vienos pokylio dalyviai politikas Juozas Olekas su žmona

Po metų, 2000-ųjų sausio 22 dieną, turėjo įvykti antrasis Vienos pokylis Vilniuje. Tačiau renginys žlugo dėl to paties V.Šuskausko. Skandalistas bei jo pasekėjai toliau grasino susidoroti su pokylio dalyviais ir savo tikslą pasiekė – likus vos dienai iki renginio organizatoriai jį atšaukė. Tuometis Austrijos ambasadorius pareiškė, kad tokio renginio Lietuvoje organizuoti negalima, kol nėra visiško visuomenės ir politikų pritarimo, rašė BNS.

Po šio skandalo kelerius metus nebuvo net iniciatyvos rengti Vienos pokylį Vilniuje. Tik 2003 metais nuspręsta vėl imtis šios idėjos. Tuomet pats V.Šustauskas išplatino pareiškimą, kuriame tvirtino, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja, tad jau galima „drąsiai šokti Vienos valsą“. Jis pats tuo metu jau buvo Seimo narys.

Labdara skiriama Vaikų ligoninei

2003 m. vasario 9 dieną surengtas trečiasis Vienos pokylis surinko labdaros už 27 tūkst. Lt, pinigai skirti Vilniaus universiteto vaikų ligoninei įsigyti operacinę lovą ir nupirktas fizioterapijos lazerinis aparatas nudegimams gydyti.

Aurimo Šrubėno nuotr./Vytautas Šustauskas
Aurimo Šrubėno nuotr./Vytautas Šustauskas

Nuo 2003 metų Vienos pokylis Vilniaus rotušėje rengiamas kasmet. Renginio interneto tinklalapio vienos-pokylis.com duomenimis, iš viso per šiuos metus pokylių metu surinkta jau daugiau nei 305,5 tūkst. Lt. 

Didžiausios sumos labdarai paaukotos per pirmąjį pokylį 1999 metais (73 tūkst. Lt) ir 2007 m. (63 tūkst. Lt). Net ir 2000 metais, kai pokylis buvo paskutinę dieną atšauktas, labdaros surinkta net už 44,3 tūkst. Lt. Šie pinigai atiteko Ukmergės neįgaliųjų vaikų internatinei mokyklai.

Vėlesniais metais Vienos pokylio dalyviai jau nebuvo tokie dosnūs – surinktos sumos svyravo nuo 6,7 tūkst. Lt 2010 metais iki 21,8 tūkst. Lt 2012-aisiais.

2014-ųjų Vienos pokylį, įvyksiantį vasario 8 dieną Vilniaus rotušėje, globoja Austrijos ambasadorius Johannas Spitzeris. Organizatorių teigimu, į renginį nutarta kviesti verslo, meno, politikos atstovus, jie gali tapti pokylio rėmėjais, patekti į Globėjų komitetą. Surinkta labdara bus skirta viešajai įstaigai „Vaikų ligoninės paramos fondui“. 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min