Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltarusiai tikrins Lietuvos kariuomenę

Baltarusių kariniai inspektoriai
Antano Gedrimo/KAM nuotr. / Baltarusių kariniai inspektoriai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gegužės 27–28 dienomis Baltarusijos kariuomenės Ginkluotės kontrolės agentūros inspektoriai lankysis Lietuvos kariuomenės kariniuose daliniuose, kur atliks nurodyto rajono inspekciją.

Baltarusijos kariuomenės karinių ekspertų grupė tikrins centrinę Lietuvos teritorijos dalį, Gaižiūnų ir Pabradės karinius poligonus.

Inspektoriai taip pat lankysis Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje, Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabe Vilniuje.

Baltarusijos kariuomenės karinių ekspertų grupė tikrins centrinę Lietuvos teritorijos dalį, Gaižiūnų ir Pabradės karinius poligonus.

Lietuvos kariuomenės dalinius Baltarusijos kariuomenės Ginkluotės kontrolės inspektoriai tikrins pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. Vienos dokumentą. Remiantis šiuo dokumentu, kiekviena organizacijai priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita organizacijos šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų, kt.

Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus bei karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą kiekį kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

Šiais metais tai bus pirma užsienio šalių inspekcija Lietuvoje pagal ESBO Vienos dokumentą.

Šių metų balandį Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriaus kariai buvo susitikę su Baltarusijos kolegomis Vilniuje ir aptarė tolimesnio bendradarbiavimo gaires, pasirašė susitarimo protokolą dėl tolesnio dvišalio bendradarbiavimo ginkluotės kontrolės srityje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min