Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Donecko teroristų nelaisvėje – šimtai žmonių, kurie naudojami kaip gyvas skydas

Teroristai kontroliuoja kelia, vedantį į Donecko oro uostą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Donecko teroristai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

48 dienas Donecko teroristų nelaisvėje praleidęs Dmitrijus Potechinas iš Kijevo „The Financial Times“ papasakojo, ką matė. D.Potechino teroristai labai neskriaudė, tačiau jis tapo liudininku, kaip jie elgėsi su kitais: mušė, reikalavo pinigų, siuntė kautis prieš Ukrainos pajėgas ir naudojo kaip gyvą skydą.

D.Potechinas į nelaisvę pateko rugpjūčio 7 dieną netoli Donecko viešbučio „Liverpool“. Teroristų dėmesį jis patraukė dėl to, kad filmavo. Tai pastebėjęs vienas teroristas pareikalavo pateikti pasą, o pamatęs, kad vyras registruotas Kijeve, nieko neklausęs užmovė D.Potechinui maišą ant galvos ir nusivedė į pustuštį viešbutį, kuriame jis praleido naktį.

Pamatęs, kad vyras registruotas Kijeve, teroristas nieko neklausęs užmovė D.Potechinui maišą ant galvos ir nusivedė į pustuštį viešbutį, kuriame jis praleido naktį.

Kitą rytą po trumpos apklausos vyras buvo nugabentas į „izoliatorių“ – taip vietiniai vadina Dailės centro rūsį, kurį teroristai pavertė kalėjimu.

Sužinoję, kad D.Potechinas 2004 metais dalyvavo Oranžinėje revoliucijoje, kad moko žmones kaip protestuoti be smurto ir kartais rašo eilėraščius, teroristai nusprendė, kad jis – Kijevo šnipas.

Teroristai jam prasitarė, kad vieną iš apklausų vedė Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnas.

D.Potechino teigimu, teroristai į nelaisvę yra paėmę šimtus žmonių, jo žodžiais, nuo verslininkų iki narkomanų.

Vyras pasakojo, kad su juo teroristai elgėsi palyginti gerai, tuo metu kitus pagrobtus žmones smarkiai mušdavo.

Teroristai reikalavo pinigų

„Mes girdėjome, kaip jie rėkia kituose kambariuose, o vėliau žmonės būdavo parvedami kruvini. Du kartus per dieną duodavo košės ir šaltos sriubos, jeigu galima taip pavadinti. Miegojome ant grindų, ant kilimėlių“, – pasakojo jis.

Iš nelaisvėje laikomų žmonių teroristai nuolat reikalavo pinigų, arba kaip patys tai vadino – „aukų“.

Mes girdėjome, kaip jie rėkia kituose kambariuose, o vėliau jie būdavo parvedami kruvini. Du kartus per dieną duodavo košės ir šaltos sriubos, jeigu galima taip pavadinti. Miegojome ant grindų, ant kilimėlių.

Vieną iš vietos verslininkų paleido tik po to, kai jis pasižadėjo teroristams nupirkti uniformas.

Daugelį gąsdindami vertė kovoti su Ukrainos pajėgomis arba dirbti įvairius darbus – šluoti gatves, kasti griovius, vairuoti vogtas mašinas ar net nešioti raketas.

Be to, pagrobti žmonės įtarė, kad jais naudojamasi kaip gyvu skydu.

„Smegenų plovimo per rusiškas televizijas efektas viršijo visus mano lūkesčius“, – tokį įspūdį D.Potechinui paliko pokalbiai su jį pagrobusiais žmonėmis.

Prieš paleidimą jis bendravo su apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ Gynybos ministerijos tyrėju prisistačiusiu teroristu. Jis pripažino, kad D.Potechino sulaikymas buvo klaida ir paprašė „laikytis objektyvumo“, kai šis pasakos apie „izoliatoriuje“ praleistas savaites.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min