Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Geležinis kardas 2014“: čekai ir lietuviai saugo pėstininkus nuo oro atakų

Karinės pratybos „Geležinis kardas“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tarptautinės pratybos ,„Geležinis kardas 2014“ skirtos treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą ir pasirengimą vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiuo metu vykstančiose Tarptautinėse NATO pratybose „Geležinis kardas 2014“ veikia ne tik pėstininkai ar žvalgai, bet ir oro gynybos padaliniai. Jungtinį padalinį sudaro Čekijos ir Lietuvos kariai, kurių dėka pėstininkai turi galimybę susikoncentruoti į savo užduotis, nesirūpindami tariamo priešo pajėgomis, kurios juos gali užpulti iš oro.

Treniruojasi suderinti veiksmus

Lietuvių ir čekų oro gynybos baterijai vadovaujantis kapitonas Deivydas Gasčiūnas, pasakodamas apie savo vadovaujamo padalinio veiklą akcentavo, kad junginys remia mokymuose dalyvaujančius manevrinius vienetus savo priešlėktuviniais pajėgumais. Pratybose dalyvaujantis lietuvių oro gynybos būrys yra ginkluotas priešlėktuvinėmis raketinėmis sistemomis RBS–70 ir „Stinger“. Tuo tarpu Čekijos kariai, atvykę iš Strakonicuose dislokuoto 25-ojo Oro gynybos pulko, pėstininkus nuo oro pajėgų gina RBS–70 VSHORAD priešlėktuvinėmis raketinėmis sistemomis. Jungtinio padalinio kariai nuolat sinchronizuoja savo veiklą tarpusavyje – lietuviai su Čekijos oro gynybos padaliniu nuolat keičiasi informacija ir derina tarpusavio veiksmus. Bendrų užduočių vykdymą ir supratimą lengvina tai, kad kariai yra įpratę vykdyti tas pačias funkcijas, paremtas NATO dokumentais. Jungtinės baterijos vado D. Gasčiūno nuomone, pratybos „Geležinis Kardas 2014“ yra unikali galimybė treniruotis vykdyti didesnio masto operacijas kartu su užsienio partneriais.

Čekams mokymai – pirmi už šalies ribų

Pratyboms paskirtas Čekijos oro gynybos padalinio vadas kapitonas Peteris Rabinakas (Peter Rabinak) pratybų „Geležinis kardas 2014“ metu vadovauja saviems kariams, taip padėdamas viso junginio vadui. Į Lietuvą atvykusį Čekijos vienetą sudaro būrio dydžio kovinis padalinys su priešlėktuvinėmis sistemomis, taip pat valdymo elementas, radarų ir žvalgybos skyriai. Priklausomai nuo užduoties ir vietovės reljefo, kovinis vienetas užduočiai atlikti naudoja arba sunkvežimius „Tatra“ ir visureigius Landrover, arba šarvuotus visureigius „Dingo 2“, kurie yra labiau pritaikyti naudoti ten, kur yra improvizuotų sprogstamųjų užtaisų pavojus. 25-ajam oro gynybos pulkui šios pratybos yra pirmieji tarptautiniai mokymai už Čekijos ribų, todėl tai į Lietuvą atvykusiems čekams – istorinis įvykis. Dalyvavimas „Geležinio kardo“ pratybose visiems oro gynybos kariams yra didelis išbandymas, galimybė tobulėti ir dalintis savo patirtimi su NATO partneriais. Šie mokymai išskirtiniai ir lietuviams – tai pirmosios lauko taktinės pratybos, kai mūsų kariai su ginkluote sudaro jungtinį vienetą su NATO partneriais. Planuojama, kad kasmet pratybos augs ir apjungs daugiau NATO ir partnerių šalių karių.

Komentarai
Temos NATO, Čekija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min