Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvą gydyti atskraidinti 13 sužeistų Ukrainos karių ir viena medikė

Oro uoste
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Oro uoste
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienio vėlų vakarą, prieš vidurnaktį, Vilniaus oro uoste nusileido Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lėktuvas „Spartan“, kuriuo iš Ukrainos Dnepropetrovsko srities atskraidinti 13 Ukrainos karių savanorių ir viena nukentėjusi medikė ukrainietė. Jie bus gydomi Lietuvos ligoninėse Vilniuje ir Kaune.

Nusileidus lėktuvui į oro uostą atvažiavo greitosios pagalbos ir Karo medicinos tarnybos automobiliai, kurie sužeistuosius išgabeno į ligonines. 

Vežami į greitosios pagalbos automobilius kai kurie Ukrainos kariai atrodė labai prastai, buvo matyti, kad jų sužeidimai rimti. 

Karo medikas pulkininkas leitenantas Gintaras Barkevičius žurnalistams sakė, kad į Lietuvą atskraidinti kariai buvo gydomi Ukrainos ligoninėse.

„Tačiu padėtis pas juos yra labai sudėtinga, didėja sužeistųjų skaičius, ligoninės perpildytos, todėl Europos Sąjungos šalys, kitos valstybės, priima karius vadinamam galutiniam gydymui“, – teigė jis. 

G.Barkevičius atgabentų Ukrainos karių būklę pavadino patenkinama. „Tikimės, kad Lietuvos ligoninės padarys geriausia, ką gali“, – pabrėžė karo medikas. 

Padėtis pas juos yra labai sudėtinga, didėja sužeistųjų skaičius, ligoninės perpildytos, todėl Europos Sąjungos šalys, kitos valstybės, priima karius vadinamam galutiniam gydymui.

Pasak G.Barkevičiaus, karių sužeidimai – įvairūs: šautinės, skeveldrų padarytos žaizdos, nudegimai. „Daugybiniai labai sudėtingi sužalojimai. Kiek jie bus gydomi, priklausys nuo klinikinės būklės“, – pridūrė jis. 

Paklaustas apie padėtį Ukrainos ligoninėse, G.Barkevičius teigė, kad medikai dirba dieną naktį, trūksta medicinos priemonių, todėl Ukraina kreipėsi į kitas valstybes, prašydama suteikti kariams atstatomąjį gydymą. Nemažai Ukrainos karių gydomi Estijoje, Vokietijoje, kitose šalyse. 

Lydėjo trys Lietuvos karo medikai

Ukrainos atstovus iš Dnepropetrovsko į Vilnių lydėjo trijų karo medikų grupė. Vilniaus oro uoste sužeistuosius pasitiko ir į ligonines Vilniuje ir Kaune nuvežė Karo medicinos tarnybos automobiliai bei civilinės greitosios pagalbos mašinos.

Karinis lėktuvas „Spartan“ sužeistus ukrainiečius į Vilnių atskraidino grįždamas iš Lvovo, kur nuskraidino Lietuvos karius, rugsėjo 15–26 dienomis dalyvausiančius tarptautinėse pratybose „Rapid Trident 2014“.

Sužeistųjų gydymas ligoninėse bus finansuojamas iš Lietuvos Vyriausybės rezervo fondo lėšų. Jas Vyriausybė šių metų vasarį buvo skyrusi nukentėjusiesiems iš Ukrainos gydyti Lietuvoje. Tam numatyta 150 tūkst. litų.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalašavičiūtė rugpjūčio pabaigoje susitikusi su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Žovtenka žadėjo, kad Lietuva priims gydytis 16 asmenų.

Nuo įvykių Kijeve pradžios Lietuvoje sveikatos priežiūros paslaugos suteiktos 29 Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min