Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Rusiją atsitraukęs Ukrainos karys: bėgome nuo „Grad“ sistemų, bado ir troškulio

Ukrainos kariuomenė Rytų Ukrainoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ukrainos kariuomenė Rytų Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusią savaitę dalis Ukrainos 72-osios motorizuotosios pėstininkų brigados buvo priversta atsitraukti į Rusijos teritoriją. Į gimtinę grįžtantis Ukrainos karys teigia, kad jie neturėjo kito pasirinkimo – teroristai į juos šaudė iš „Grad“ sistemų, o jiems patiems buvo pasibaigę ištekliai, skelbia TSN.ua.

Jis aiškino, kad kariams teko įžengti į Rusijos teritoriją, nes jo brigada jau tris savaites buvo visiškai atkirsta nuo tiekimo grandinės – jiems trūko ne tik amunicijos, bet ir geriamo vandens, maisto. 

„Mus atakavo daugiau nei tris savaites, ir bet kokie mėginimai išsiveržti virsdavo įrangos ir žmonių netektimis. Tris savaites mėginome ištrūkti, ėmė visko trūkti – amunicijos, geriamo vandens. Mūsų vadai nuolat kartojo “mes prasiveršime, palaukite dar vieną dieną„. Bet šios kalbos nieko nedavė“, – pasakojo karys.

Jis teigė, kad dėl tokios brigados situacijos kalta antiteroristinės operacijos vadovybė ir darbuotojai, kurie neužtikrino tiekimo grandinės saugumo. Tas tris savaites maistą kariai gaudavo iš savanorių, kuriems pavykdavo patekti pas karius. 

Pasak TSN.ua kalbino kario, nė vienas iš 438 karių, kurie perėjo į Rusijos teritoriją, nenori joje likti, nors Ukrainoje jų gali laukti sprendimo peržengti sieną pasekmės. Jis sako tikintis, kad kariai bus išklausyti, ir bus priimtas teisingas sprendimas.

„Žvelgiant iš mūsų pusės, atsitraukimas nebuvo bailumas. Mes tiesiog buvome gyvieji skydai. Mus vieną po kito šaudė, dažnai – daugelį iškart, kai būdavo naudojamos “Grad„ sistemos“, – aiškino karys.

Jo teigimu, net patys brigados nariai nežino, kiek jų ginklo brolių žuvo, kiek – sužeistų.

Komentarai
Temos Karys, Ukraina, Rusija
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min