Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Ukrainos pusę perėjęs Rusijos saugumo karininkas kaltina V.Putiną karo kurstymu

Rusijos FSB karininkas Ilja Bogdanovas
„5 kanal“ nuotr. / Rusijos FSB karininkas Ilja Bogdanovas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) karininkas Ilja Bogdanovas perėjo į Ukrainos armijos pusę ir apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną karo kurstymu, praneša naujienų agentūra „Unian“.

FSB karininkas į Ukrainą atvažiavo iš Vladivostoko. Savo poelgį jis paaiškino tuo, jog nebegali daugiau klausyti melo, kurį transliuoja Kremliaus kontroliuojamos Rusijos televizijos. Karininkas atvirai pareiškė, kad Rusijos prezidentas V.Putinas daro viską, kad tik įžiebtų kuo didesnį karą Ukrainoje.

I.Bogdanovas tikino, kad jo poziciją tyliai palaiko daug kolegų iš FSB, praneša Ukrainos televizija „5 kanal“.

Prieš žengdamas šį itin rizikingą žingsnį Rusijos karininkas paslėpė savo šeimą. Tik įsitikinęs, kad šeimai niekas negresia, jis atvyko į Ukrainą.

Aš palikau viską ir atvažiavau čia paprastu savanoriu, kad padėčiau savo veiksmais, savo patirtimi užbaigti tą pilietinį karą, kurį Rytų Ukrainoje bando įplieksti antiliaudinis putiniškas režimas.

„Aš palikau viską ir atvažiavau čia paprastu savanoriu, kad padėčiau savo veiksmais, savo patirtimi užbaigti tą pilietinį karą, kurį Rytų Ukrainoje bando įplieksti antiliaudinis putiniškas režimas. Žmogaus sąžinė negali būti rami, kai melas kiaurą parą liejasi iš televizorių ekranų, laikraščių, interneto“, – pareiškė karininkas.

I.Bogdanovas Rusijoje buvo Rusijos FSB pasienio kariuomenės Jūros išteklių apsaugos ir kontrolės valdybos inspektorius. Ši valdyba dislokuota Vladivostoke. Ukrainos pareigūnai patikrino jo dokumentus ir nustatė, kad jie tikri.

Šiuo metu FSB karininkas yra Kijeve, o jo šeima paslėpta, kad nepatirtų Rusijos specialiųjų tarnybų keršto.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos spaudos atstovas Andrejus Lysenka teigia, kad I.Bogdanovas ne vienintelis Rusijos karininkas, perėjęs į Ukrainos pusę: „Dabar vis daugiau atvejų, kai į Ukrainos pusę pereina Rusijos kariškiai, buvę kovotojai, teroristai, kurie tikina buvę priversti paimti ginklą į rankas, nes buvę apgauti.“

Iššūkį savo tėvynės Rusijos slaptajai tarnybai metęs I.Bogdanovas neslepia savo veido ir nuoširdžiai tiki Ukrainos pergale kare su Maskvos remiamais teroristais ir siunčiamais diversantais.

Šią savaitę Ukrainos pajėgos Luhansko srityje paėmė į nelaisvę pirmąjį Rusijos kareivį, kuris oficialiai tarnauja savo šalies armijoje. Kareivis vilkėjo Rusijos kariuomenės uniformą be skiriamųjų ženklų. Tokie Rusijos kariškiai okupavo Krymą ir buvo vadinami „žaliaisiais žmogeliukais“.

Komentarai
Temos Ukraina
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min