Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV diplomatas: Saugumo situaciją destabilizuoja Rusija, o ne JAV kariai Baltijos šalyse

JAV kariai atvyko į Ruklą.
KAM/ vyr. srž. Eugenijaus Žygaičio nuotr. / JAV kariai atvyko į Ruklą.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Saugumo situaciją Europoje destabilizuoja Rusijos agresija Ukrainoje ir neatsakingi karinių lėktuvų skrydžiai, o ne keli šimtai amerikiečių karių Baltijos šalyse, pirmadienį pareiškė JAV ambasadorius NATO Douglas E. Lute.

Diplomatas sakė, kad NATO papildomomis saugumo priemonėmis siekia patikinti dėl Rusijos veiksmų nerimaujančius sąjungininkus, ir nėra jokio pagrindo jas laikyti provokacinėmis.

Ambasadorius atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuota tik maždaug po 120 karių iš JAV Teksaso valstijos.

„Įvertinus šių priemonių mastą, gerokai perdėta jas laikyti provokacinėmis“, – žurnalistams Briuselyje sakė D.E.Lute.

Tai JAV ambasadorius sakė komentuodamas Rusijos užsienio reikalų viceministro Aleksejaus Meškovo pareiškimą, kad Maskva susirūpinusi dėl NATO veiklos Šiaurės Europoje ir imsis visų būtinų priemonių, kad užtikrintų savo saugumą.

Saugumui kenkia Rusija, ne JAV kariai

JAV diplomato teigimu, saugumo situacijai kenkia Rusijos veiksmai aneksuojant Krymą ir parama separatistams Rytų Ukrainoje, taip pat padažnėję karinių lėktuvų skrydžiai palei NATO sienas be iš anksto suderintų planų ir išjungus atsakiklius, taip keliant grėsmę ir civilinei aviacijai.

Tai JAV ambasadorius sakė komentuodamas Rusijos užsienio reikalų viceministro Aleksejaus Meškovo pareiškimą, kad Maskva susirūpinusi dėl NATO veiklos Šiaurės Europoje ir imsis visų būtinų priemonių, kad užtikrintų savo saugumą.

Įžvelgia grėsmę stabilumui

„Ką daro NATO Jungtinių pajėgų Europoje vadas Philippe'as Breedlove'as ir panašūs į jį? Šiandien mėgina įsiūbuoti stabiliausią pasaulyje regioną – Šiaurės Europą: nesiliaujantys kariniai mokymai, lėktuvų, galinčių nešti branduolinį ginklą, perkėlimas į Baltijos šalis. Tokia tikrovė, kuri yra itin neigiama“, – A.Meškovas sakė interviu naujienų agentūrai „Interfax“.

Jis pridūrė, kad „Rusijos vadovybė vykdo ir vykdys visus žingsnius, reikalingus patikimai užtikrinti Rusijos ir jos piliečių saugumą, kad ir su kokia kryptimi bei kokiu mūsų šalies regionu tai būtų susiję“.

NATO užsienio reikalų ministrai antradienį Briuselyje tarsis dėl papildomų saugumo priemonių Rytų Europoje kitais metais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Temos NATO
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min