Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krašto apsaugos ministras J.Olekas su Turkijos ambasadore aptarė bendradarbiavimą gynybos srityje

Ministras Juozas Olekas su naujai paskirta Turkijos ambasadore Lietuvai Aydan Yamancan
Ministras Juozas Olekas su naujai paskirta Turkijos ambasadore Lietuvai Aydan Yamancan
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su naujai paskirta Turkijos ambasadore Lietuvai Aydan Yamancan aptarė padėtį Ukrainoje, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, artėjantį NATO viršūnių susitikimą Velse ir kitus dvišalių santykių klausimus gynybos srityje.

Susitikimo pradžioje ministras J.Olekas Turkijos ambasadorę pasveikino su artėjančia Turkijos Pergalės diena, kurią šalis švęs šį šeštadienį, rugpjūčio 30 d.

Ministras J.Olekas susitikimo metu pasidžiaugė, kad NATO sąjungininkai skiria vis didesnį indėlį oro policijos misijai Baltijos šalyse bei paminėjo, kad Turkijos oro pajėgų kontingentas taip pat yra laukiamas.

Kalbėdamas apie padėtį Ukrainoje, ministras J.Olekas teigė, kad Lietuva remia Ukrainos suverenitetą, teritorinį jos vientisumą bei smerkia Rusijos agresiją. „Mes didiname paramą Ukrainai, skirdami materialinę pagalbą, kuri artimiausiu metu pasieks krizės ištiktą šalį. Taip pat svarstome dėl papildomos paramos suteikimo. Nuoširdžiai tikiuosi, kad šios pastangos paskatins sąjungininkus ir partnerius padidinti bendrą paramą Ukrainai“, - susitikimo metu sakė J.Olekas.

Ministras J.Olekas susitikimo metu pasidžiaugė, kad NATO sąjungininkai skiria vis didesnį indėlį oro policijos misijai Baltijos šalyse bei paminėjo, kad Turkijos oro pajėgų kontingentas taip pat yra laukiamas. „Lietuva stiprina priimančiosios šalies paramą oro policijos misijai. Dabartinės tarnybos sąlygos ir teikiamos paslaugos nepaprastai pagerėjo, lyginant su 2006 metais, kai Turkijos oro pajėgos vykdė šią misiją Lietuvoje“, - sakė krašto apsaugos ministras.

Kalbėdamas apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą Velse ministras J. Olekas pabrėžė, kad Lietuva tikisi konkrečių NATO atsako į Rusijos grėsmę rezultatų – galimo sutarimo dėl ilgalaikio sąjungininkų pajėgų buvimo Rytų Europoje bei paties Aljanso galimybių dar efektyviau reaguoti į kylančias naujas grėsmes saugumui.

Alvydo Januševičiaus nuotr./NATO oro policijos misija – Kanados naikintuvai F-18
Alvydo Januševičiaus nuotr./NATO oro policijos misija – Kanados naikintuvai F-18

Ministras J.Olekas taip pat padėkojo Turkijos ambasadorei A. Yamancan už Turkijos paskirtą karininką į NATO energetinio saugumo ir kompetencijos centrą Vilniuje bei išreiškė norą Lietuvoje ateityje matyt Turkijos karius, dalyvaujančius mūsų regione rengiamose įvairaus mąsto pratybose.

Susitikimo pabaigoje ministras J.Olekas ir Turkijos ambasadorė aptarė padėtį Sirijoje ir Irake. Lietuva tiesiogiai prisideda prie stabilumo Artimuosiuose Rytuose stiprinimo ir pagalbos teikimo. Šiuo metu NATO oro erdvės gynybos misijoje Turkijos pietinėje dalyje dalyvauja penki 3-iajam NATO ryšių batalionui priskirto Lietuvos kariuomenės perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai, kurie užduotis baigs vykdyti šių metų rugsėjo 7 d., kuomet juos pakeis kitas NATO PRISM vienetas.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min