Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvio vadovaujami NATO laivai dalyvaus tarptautinėse pratybose „Šiaurės krantai 2014“

Priekyje – P12 Dzūkas
Michailo Karpuzovo nuotr. / Priekyje – P12 Dzūkas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugpjūčio 29 d. į Turku uostą (Suomija) atplaukė Lietuvos karininko komandoro Giedriaus Premenecko vadovaujami NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-os grupės junginio laivai, tarp kurių ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas N42 „Jotvingis“. NATO junginio laivai dalyvaus Šiaurinėje Baltijos jūros dalyje ir Suomijos teritoriniuose vandenyse vyksiančiose NATO ir Europos Sąjungos šalių pajėgų pratybose „Šiaurės krantai 2014“ (angl. „Northern Coast 2014“).

Didelio masto kasmetinėse pratybose „Šiaurės krantai 2014“ dalyvauja NATO ir ES šalių jūrų, oro, sausumos ir specialių pajėgų kariniai vienetai. Šiais metais Suomijos karinių jūrų pajėgų organizuojamose pratybose dalyvaus daugiau nei 50 įvairaus tipo karinių laivų, 10 orlaivių, taip pat apie 3 tūkst. sausumos ir specialiųjų operacijų pajėgų karių iš 14 šalių. 

Aktyvioji pratybų „Šiaurės krantai 2014“ fazė vyks rugsėjo 1–11 dienomis. Pratyboms yra specialiai parengtas krizės valdymo operacijos scenarijus, pagal kurį tarptautinės pajėgos tobulins sąveiką regioninės krizės atveju.

Pratybose „Šiaurės krantai 2014“ Lietuvą atstovaus ne tik šių metų antrą pusmetį NATO laivų junginiui priskirtas laivas N42 „Jotvingis“, bet ir patrulinis laivas P12 „Dzūkas“. Pratybų metu laive N42 „Jotvingis“ įsikūręs NATO laivų junginio štabas vadovaus ne tik junginyje esantiems aštuoniems laivams, bet ir dar dviem pratybų tikslais prie NATO laivų junginio priskirtiems Vokietijos ir Lenkijos priešmininės kovos laivams.

Mokymuose bus vykdomi karo laivų manevravimo, laivų konvojavimo, laivų sulaikymo jūroje, taip pat artilerinių šaudymų, gynybos prieš įvairaus tipo karinius taikinius, bei nestandartines (asimetrinės) kovos priemonės, jūros dugno išminavimo, paieškos ir gelbėjimo jūroje ir kitos kovinės užduotys.

NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1-oji grupė ir ją sudarantys laivai yra NATO greito reagavimo pajėgų sudėtinė dalis. Laivai Baltijos jūroje dislokuojami siekiant stiprinti saugumą jūroje  ir užtikrinti NATO sąjungininkų solidarumą  ir įsipareigojimą kolektyvinei gynybai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min