Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Luhansko gyventojai įtaria, kad teroristai rengiasi panaudoti cheminį ginklą

Teroristai Ukrainoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Teroristai Ukrainoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Luhansko srities gyventojai apie pietus pranešė, kad iš Rusijos pusės į šalį įvažiavo tankų su Rusijos vėliavomis ir sunkvežimių su smogikais kolona. Charkovo gyventojai teigia pastebėję šarvuočius su „taikos palaikymo pajėgų“ ženklais.

1.05 val. Teroristai rengiasi cheminio ginklo atakai?

Teroristai gali ruoštis Luhanske panaudoti cheminį ginklą ir dėl to apkaltini Ukrainos kariuomenę, praneša naujienų agentūra „Unian“. Vietos gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi informacija, kad jų miestą užėmę teroristai tarpusavyje kalba, jog šianakt esą Ukrainos pajėgos įvykdys cheminę ataką. „Tai reiškia, kad jie tai ketina padaryti ir...“, – rašoma @kram_ua paskyroje „Twitter“ tinkle.

Rusijos socialiniuose tinkluose teroristai ir juos palaikantys asmenys aktyviai skleidžia informaciją apie neva Ukrainos pajėgų planuojamą ataką. 

00.18 val. Rusai veržiasi gilyn į Ukrainą

Ukrainos nacionalinės gynybos ir saugumo taryba patvirtino jau nuo vidurdienio pasirodančius pranešimus, kad į rytinę šalies teritoriją atvyko Rusijos karinės pajėgos. Peržengę sieną rusai į Ukrainos gilumą atvažiavo dar 3 kilometrus, pranešė „Unian“. 

23.39 val. Teroristai šaudo į civilius

18.21 val. Luhansko srityje kuriamas „koridorius“ teroristams

Luhansko srityje netoli sienos su Rusija pastebėti Rusijos kariai. Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba patvirtino, kad jie yra prie Heivkos kaimelio.

Kaip praneša „Unian“, manoma, kad jie bando sukurti „koridorių“ teroristams – kad vieni galėtų grįžti į Rusiją, o į jų vietą būtų atsiųsti kiti.

16.48 val. Sulaikytas Donecko teroristų vadeiva

Šeštadienį specialiosios paskirties bataliono „Azov“ kariai sulaikė vieną iš Donecko teroristų lyderių – Vasilijų Černenką iš Družkovkos, praneša naujienų agentūra „Unian“.

14.50 val. Rusija rengiasi atsiųsti „taikos palaikymo pajėgas“?

"Taikdariai" 

Penktadienio vakare Rytų Ukrainos gyventojai pastebėjo Rusijos šarvuočius su taikos palaikymo pajėgų ženklais. Jų teigimu, mėlynais ženklais pažymėta rusų karinė technika pasirodė šalia Charkovo miesto.

Vaizdo medžiagą, kurioje Rusijoje netoli sienos su Ukraina matomi šarvuočiai su taikos palaikymo pajėgų ženklais, paskelbė ir „The Globe and Mail“ žurnalistas Markas MacKinnonas.

Vėliau internete pasirodė ir daugiau įrašų su mėlynai ženklinta Rusijos technika.

VIDEO: Rusijos technika su „taikos palaikymo pajėgų“ ženklais
VIDEO: Rusijos karinė technika prie sienos su Ukraina

Šių vaizdo įrašų autentiškumas nėra patvirtintas.

Rusija jau kuris laikas griežtina savo retoriką ir grasina, kad jeigu antiteroristinės operacijos metu žus civiliai, ji į Ukrainą atsiųs „taikdarius“. Ekspertai neatmeta versijos, kad būtent dėl to teroristai iš išlaisvintų miestų Rytų Ukrainoje suplūdo į didelius miestus – Donecką ir Luhanską. Juose jie slepiasi gyvenamųjų namų rajonuose. Ukrainos valdžia teigia, kad teroristai neleidžia gyventojams išvykti iš miestų ir ketina juos panaudoti kaip gyvuosius skydus nuo antiteroristinę operaciją vykdančių Ukrainos karinių pajėgų.

2008 metais Rusija įvedė savo „taikos palaikymo pajėgas“ į Abchaziją ir Pietų Osetiją. Jos ten liko iki šiol.

13.47 val. Į Ukrainą įvažiavo Rusijos tankai?

Šeštadienį Luhansko srityje pasirodė šarvuotos technikos kolona su Rusijos vėliavomis. Liudininkų teigimu, karinė technika Ukrainos sieną iš Rusijos pusės kirto apie 12 val, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Anot visuomeninės organizacijos „Pilietinė iniciatyva“ („Prava Sprava“) vadovo Dmitrijaus Snegiriovo, šarvuočiai buvo ne tik su Rusijos vėliavomis, bet ir buvo pažymėti Rusijos marikravimo ženklais. Jie taip pat yra naujos modifikacijos. Juos lydi ir keli sunkvežimiai su smogikais.

D.Snegiriovo pabrėžė, kad atvykstantys smogikai jau net nebeslepia, iš kur jie atvažiuoja, ir kas teikia pagalbą teroristams Rytų Ukrainoje

Jis pažymėjo, kad vietos gyventojų teigimu, ši kolona iš skilo į dvi dalis. Dalis tankų nuvažiavo Sverdlocko-Izvarino kryptimi, kita – Luhansko link.

D.Snegiriovo pabrėžė, kad atvykstantys smogikai jau net nebeslepia, iš kur jie atvažiuoja, ir kas teikia pagalbą teroristams Rytų Ukrainoje.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas spaudai šeštadienį spaudos konferencijos metu sakė negalintis patvirtinti informacijos apie iš Rusijos atvykusius tankus.

13.04 val. Prie Zelenopoljės – įnirtingi mūšiai

Šeštadienį  tarp Ukrainos pajėgų ir teroristų tęsiasi aršūs susirėmimai prie Zelenopoljės, kur penktadienio ryte iš „Grad“ sistemų apšaudę Ukrainos pajėgas teroristai užmušė 19 karių, dar 93 – sužeidė.

Ukrainos pajėgos buvo puolamos ir naktį, dieną konftrontacija nerimsta. Ši vieta teroristams yra labai svarbi, nes per sieną jie gabenasi ginklus ir karinę įrangą, šeštadienį spaudos konferencijos metu teigė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos atstovas spaudai.

10.33 val. Naktį žuvo 7 Ukrainos kariai

Antiteroristinės operacijos spaudos centras pranešė, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį žuvo 7 Ukrainos kariai, dar dešimtys buvo sužeisti.

23.40 – 00.10 val. iš minosvaidžių buvo apšaudomos Ukrainos pajėgos prie viešųjų pirčių Metalisto kaime. Kariams pavyko atremti atakas, niekas nenukentėjo. 3.30 – 3.45 val. prie Rubežnojės patikros punkto teroristai apšaudė Ukrainos karius. Panašiu metu teroristai atakavo ir Ukrainos pajėgas Kriakovkos kaime.

Prie Seversko Ukrainos kariai užvažiavo ant sausumos minos. Žuvo vienas karys, du – sužeisti.

Trijose vietovėse teroristai Ukrainos karius apšaudė iš salvinės ugnies sistemos „BM-21 Grad“, pranešė Politinių-karinių studijų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas. Žuvo vienas Ukrainos karys, dar 17 – sužeisti.

Prie Zelenopoljės pakelti naikintuvai

Maždaug 00.28 val. prie Rusijos esantys sienos teroristai ėmė šaudyti iš salvinės ugnies sistemos „BM-21 Grad“ į prie Zelenopoljės esančius Ukrainos karius, pranešė news.liga.net.

„Ukrainos ginkluotosios pajėgos atidengė artilerinę ugnį. Į orą buvo pakelti naikintuvai, kurie saugo Ukrainos oro erdvę ir yra pasirengę atremti atakas“, – pranešė Ukrainos sienos apsaugos tarnyba.

Penktadienio ryte iš „Grad“ sistemų apšaudę Ukrainos pajėgas teroristai užmušė 19 karių, dar 93 – sužeidė.

Nukauta tūkstantis teroristų

Antiteroristinės operacijos pajėgų atstovas spaudai Vladislavas Seleznevas teigia, kad penktadienį Ukrainos pajėgos nukovė apie tūkstantį teroristų. Nepriklausomi šaltiniai tokių skaičių kol kas nepatvirtino.

Anot V.Seleznevo, Ukrainos kariai įvykdė penkis oro antskrydžius Donecko ir Luhansko srityse – per juos atakavo svarbias teroristų bazes.

„Kariuomenės orlaiviai sunaikino dvi minosvaidžių baterijas, du tankus, tris šarvuotuosius transporterius, didelį kiekį automatinių ginklų ir amunicijos“, – pranešė jis savo „Facebook“ profilyje.

Šalia Golmovskio kaimo buvo sunaikinta teroristų stovykla – žuvo apie 500 jų. Maždaug tiek pat buvo nukauta ir prie Dzeržinsko miesto.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min